nedeľa, 26. máj. 2024
DAC má nové logo

DAC má nové logo

16.7.2021, 06:50
DAC 1904

Futbalový klub DAC 1904 predstavil svoje nové logo fanúšikom.

Cieľom výmeny loga bolo prezentovať obnovu klubu a ukázať, že sa jedná o moderný, inovatívny a víťazný tím a zároveň symbolizuje vývoj klubu.

„Za posledných sedem rokov sme postavili moderný štadión, kde si môžeme spoločne vychutnať radosť z futbalu. Vytvorili sme novú akadémiu, najmodernejšie tréningové centrum, ktoré poskytuje našim futbalistom medzinárodné zázemie. Tím je blízko majstrovského titulu, sme na medzinárodnej scéne futbalu. Súčasťou nášho rastu a vývoja je obnovené logo od sezóny 2021/22. “ povedal Világi Oszkár, majiteľ klubu.

Oficiálne predstavenie nového loga sa uskutočnilo 15. júla presne o 19:04, po priateľskom zápase proti Újpestu, súčasne na obrazovke MOL Arény a na online platformách.

"So štítom, alebo na štíte príďte domov!"

Takto sa lúčili sparťanské matky, keď posielali do boja svojich synov. Teda majú sa vrátiť ako víťazi alebo zomrieť so cťou. Víťazstvo alebo hrdinská smrť - iná možnosť neexistovala.  

Preto má nové logo tvar štítu, ktorý chráni, dodáva silu a odvahu na bojovom poli. Žlto-modrá farba symbolizuje pradávne elementy Žitného ostrova, čiže slnko a vodu. Tri písmená vytvárajú silnú jednotu, rovnako ako tím a fanúšikovia. Logo je tradičné a zároveň moderné, čím klub vyjadruje poctu pred minulosťou a vyjadruje vieru v budúcnosť.

Všetky dôležité informácie ohľadom nového loga a identity klubu sú na novej webovej stránke dac1904.sk/brand.
 

Copyright © 2024 Šamorínčan