sobota, 13. júl. 2024

“Dá sa začať znovu? A dá sa začať znovu a lepšie?” pýta sa divadelná hra Ešte raz, ale lepšie...

5.12.2018, 08:45
Slávka Gáborová

Tragikomédia o tom, či sa dá zmeniť život, keď vám osud dá druhú šancu! Vo štvrtok 14. februára uvedie Mestské kultúrne stredisko Šamorín divadelnú hru Ešte raz, ale lepšie…, v ktorej sa predstavia herci Marko Igonda, Anikó Vargová, Kristína Greppelová, Gregor Hološka a Martin Mňahončák.

O kom a o čom je hra  Ešte raz, ale lepšie?

Martin Mňahončák: Hru napísal Michael Engler a je v skratke o manželskom páre, ktorý už rezignoval na akúkoľvek snahu o šťastné manželstvo. Obaja už vlastne len prežívajú, dokonca sa dostávame až k rozvodu... Zabráni mu "nehoda", ktorá dostane muža do kómy, z ktorej sa preberie do stavu, že si nepamätá posledných 25 rokov svojho života. Zrazu sa pozerá na svoj život s odstupom času a nedokáže pochopiť, čo to s ním urobil. Je to šanca na nový začiatok? Dá sa vôbec znovu začať? Znovu, ale lepšie?

Hru ste naštudovali s hercami Markom Igondom, Anikó Vargovou, Kristínou Greppelovou a Gregorom Hološkom. Prečo ste si vybrali takéto obsadenie?

Martin Mňahončák: Toto obsadenie bolo jednoznačné, lebo daní herci sa absolútne hodia do svojich postáv, hlavne teda Marko Igonda a Anikó Vargová. Poznám ich už od školy, takže pekných pár rokov a keby boli manželia, toto by mohol byť pokojne aj ich príbeh (úsmev). S Gregorom a aj s Kristínou sme už spolupracovali a ich kvality sú nepopierateľné, takže výber bol vlastne jednoduchý (úsmev).

Dej načrtáva tému nepremenených ambícií, možno aj frustráciu ľudí stredného veku, ktorí sa dostanú v živote do bodu, kedy premýšľajú či mali niečo zmeniť v živote a či to ešte ide. Komu je podľa vás táto hra určená a možno aké ďalšie motívy rozpletá?

Martin Mňahončák: Hra je určená pre všetky vekové kategórie, každý si tam nájde to svoje a možno aj samého seba. Nie je to len o kríze stredného veku, je to o postoji človeka k životu ako takému, k láske a priateľstvu, peniazom, spoločnosti. Je plná humorných situácií a dáva priestor nielen fantázii, ale i skvelým hereckým výkonom. Určite poteší každého.

Na predstavenie sa môžete tešiť 14. februára (štvrtok), začiatok o 19. hodine

Miesto: Mestské kultúrne stredisko, Veterná 8, Šamorín

Vstupenky si môžete kúpiť TU a tiež osobne v pokladni MsKS Šamorín.

Stránka predstavenia na Facebooku.

Copyright © 2024 Šamorínčan