nedeľa, 3. mar. 2024
D4/R7: Rozsiahle dopravné obmedzenia budú zrejme od februára

D4/R7: Rozsiahle dopravné obmedzenia budú zrejme od februára

16.1.2019, 15:32
teraz.sk

Bratislavu zasiahnu zrejme od polovice februára rozsiahle dopravné obmedzenia pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 i pre rekonštrukciu časti Mlynských nív. Takýto termín potvrdilo hlavné mesto s tým, že k obmedzeniam dôjde až vtedy, keď bude o zmenách vopred informovaná verejnosť a v kritických úsekoch bude dostatočne zabezpečená priorita MHD. Magistrát zároveň priznal, že dôjde k celkovej uzávere obnovovanej časti Mlynských nív.

"V súvislosti s Mlynskými nivami pôjde o obmedzenia rádovo v mesiacoch, v súvislosti s obchvatom D4 a R7 o rokoch, počas ktorých sa budú obmedzenia v jednotlivých etapách stavby presúvať a vždy pôjde o novú dopravnú situáciu," uviedla pre TASR bratislavská samospráva. Momentálne sa pripravuje na prvú etapu stavby, súvisiacu s uzáverami v oblasti Prístavného mosta.

Magistrát tvrdí, že predchádzajúce vedenie mesta aj pre minuloročné komunálne voľby dopravné uzávery odďaľovalo, až nastala situácia, že ich nie je možné pre záväzky štátu a aj mesta ďalej odkladať. "Pokiaľ by k ich odkladaniu neprišlo, mohli sa diať postupne, zvlášť pre stavbu vo štvrti Mlynské nivy a zvlášť pre stavbu D4 a R7 v oblasti Prístavného mosta, a ich dôsledky mohli byť miernejšie," uviedlo mesto. Deklaruje, že sa bude snažiť negatívne dopady na dopravu aspoň zmierniť. V kritických úsekoch Mlynské nivy a Gagarinova ulica by mala byť zabezpečená priorita MHD. "Zabezpečujeme záchytné parkoviská a rokujeme tiež o posilnení prímestskej dopravy smerom do a z Bratislavy," podotkla samospráva.

Koncesionár projektu výstavby nultého obchvatu Bratislavy, (spoločnosť Zero Bypass Limited, spolu so zhotoviteľom D4R7 Construction) pre TASR uviedol, že dostal od magistrátu verejný prísľub o možnom termíne uzávery križovatky Prievoz najneskôr do polovice februára. "V rámci prác súvisiacich s prestavbou križovatky je od pondelka (14.1.) uzavretý ľavý jazdný pruh v smere od Petržalky na Bajkalskú ulicu a zároveň je uzavretý jeden jazdný pruh na nájazde z Bajkalskej ulice na kruhový objazd v smere od Podunajských Biskupíc, a to z dôvodu prekládky horúcovodu," spresnil koncesionár.

Viac si môžete prečítať TU.

Copyright © 2024 Šamorínčan