pondelok, 15. apr. 2024
Cyklobusom od vody k vode za zážitkami v Trnavskom kraji

Cyklobusom od vody k vode za zážitkami v Trnavskom kraji

4.8.2021, 06:31
TTSK

Od 28. júla 2021 sa turisti môžu vybrať za cyklotrasami v Trnavskom kraji pohodlne a bezpečne dvakrát denne každú prázdninovú stredu až do konca augusta. Kúpia si lístok, nastúpia, odložia si bicykel do stojanu, usadia sa na miesto a cyklobus ich odvezie zo Senca cez Jelku až do Čilistova.

Popri nových výletných vlakoch ide o ďalší z atraktívnych produktov zážitkového turizmu, ktorý uviedla Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj.

„Našim cieľom je podporiť cestovný ruch a spájať Trnavský kraj s okolitými. Chceme aby spustením novej linky cyklobusu obyvatelia našej župy ale aj susedného Bratislavského kraja, či zahraniční turisti spoznali zaujímavé miesta a strávili u nás svoj voľný čas. Cyklistov, kolobežkárov či korčuliarov prepravíme špeciálne upraveným autobusom bezpečne, rýchlo a jazdu si môžu vychutnať po upravených cyklotrasách v krásnej prírode Žitného ostrova,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič počas prvej jazdy cyklobusu.

cyklobus

Aktívni turisti sa po vystúpení v destinácii môžu rozhodnúť, ktorou trasou sa vydajú. Výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj Agáta Mikulová prezradila, že „prvá trasa vedie po okolí Jelky, kde je možné odhaliť krásy vodných kolových mlynov na brehu Malého Dunaja a takmer zabudnuté remeslo ľudového mlynárstva. Druhá trasa sa nachádza pri Čilistove. V jej blízkosti môžu turisti navštíviť vyhľadávané miesta, ako napríklad oddychový park Kormorán, areál vodných športov Čunovo, Galériu Danubiana, či previesť sa na kompe medzi obcami Vojka nad Dunajom a Kyselica.“

Táto novinka prinesie Senčanom, ako aj domácim a zahraničným dovolenkárom na Slnečných jazerách, väčšiu možnosť výberu pri plánovaní si svojho voľného času aktívne. „Zriadenie tejto linky cyklobusu plne podporujeme a považujeme ho za dôležitú súčasť rozvoja turizmu v našom regióne. Turisti môžu navštíviť trnavskou župou zrekonštruovaný vodný kolový mlyn a skanzen, objavovať sakrálne pamiatky obce alebo splavovať Malý Dunaj, pričom nemusia opustiť našu obec. Cyklobus umožní aj menej zdatným alebo starším turistom navštíviť také lokality, na ktoré by sa bez neho nedostali,“ skonštatoval starosta obce Jelka Gabriel Kiš.

Odchody cyklobusu od vody k vode sú každú stredu od 28.7.2021 do 25.8.2021 vrátane:

9:00 a 13:30        Senec – Jelka – Šamorín/Čilistov
12:30 a 18:00      Šamorín/Čilistov – Jelka – Senec
 

Cenník lístkov, ktoré sa predávajú pred cestou priamo v cyklobuse:

Spiatočný

Dospelý 3 €
Dieťa od 3-16 rokov 1,50 €
Dieťa do 3 rokov bezplatne
Jednosmerný

Dospelý 1,50 €
Dieťa od 3-16 rokov 0,75 €
Dieťa do 3 rokov bezplatne
 

Počet miest pre bicykle je 20, počet miest na sedenie je 30.

Okrem cyklistov sa môžu prepraviť aj kolobežkári alebo korčuliari aj so športovým vybavením.
 

Copyright © 2024 Šamorínčan