štvrtok, 28. mar. 2024
Csaba Zalka: striebro z ME!

7.6.2021, 13:21

Csaba Zalka cestoval na európsky šampionát s cieľom získať prvú medailu z majstrovstiev Európy dospelých. Vyšlo mu to. Šamorínčan cestuje domov so striebrom.

Zloženie slovenského olympijského štvorkajaku oproti Svetovému pohára sa zmenilo na jednom mieste. Erika Vlčeka vystriedal Csaba Zalka. A naša posádka v zložení Csaba Zalka, Samo Baláž, Denis Myšák, Ádám Bottek išla vynikajúco! Fantastickým finišom si vybojovala druhé miesto. ,,Som veľmi šťastný, že mám už medailu aj z ME mužov. Vo finále fúkal trochu protivietor, takže trať bola dlhšia, ale som rád, že sme to hneď prvýkrát v tomto zložení zvládli a získali pred olympiádou medailu. Je to dobré znamenie,” povedal Csaba Zalka, ktorý s Denisom Myšákom obsadil vo finále K2 na 500 m šieste miesto.

Okrem Csabiho bojovali ešte traja Šamorínčania. Dvojica Edo Stryček – Dávid Fekete v C2 500 a 1 000 metrov sa dostala do semifinále. Na dlhšej trati jej chýbalo pol sekundy, aby postúpila do finále. Chalani sa o tri týždne vrátia do Poznane, vtedy sa uskutoční európsky šampionát U23. Gábor Jakubík, ako člen slovenského štvorkajaku na 1000 metrov, skončil siedmy.