nedeľa, 14. júl. 2024
covid helper

Chýbajú vám informácie o liečbe covidu? Je tu pre vás nová stránka

23.2.2021, 13:30
Peter Gábor

Pri domácej liečbe covidu, či pri dlhom covide je stále veľký nedostatok informácií. Lekári často nestíhajú každému vysvetľovať, ako postupovať. Pomôcť má nová stránka.

Ste doma s covidom a neviete, ako si zmierniť vysokú teplotu? Pretrvávajú u vás niektoré príznaky ochorenia dlhodobejšie aj po vyliečení akútneho stavu?

Všeobecní lekári často nemajú čas odpovedať na otázky pacientov, ktorí práve zistili, že sa nakazili. Ani lekári nemajú vždy dostatok informácií ako sa správať pri víruse, ktorý ešte pred rokom nepoznali. Aké lieky zmiernia príznaky? Kedy už komplikácie trvajú tak dlho, že ide o dlhý covid?

Stránka sa zobrazí po kliknutí na odkaz: CovidHelper

Autori stránky o CovidHelper:

Pandémia Covid-19 trvá na Slovensku už rok. Pacienti však majú problém nájsť ucelený, jednoduchý, prístupný a personalizovaný zdroj informácií a odporúčaní, ktoré im môžu pomôcť.

Preto sme založili CovidHelper. Radí chorým, ako sa vyrovnať s koronavírusom a jeho následkami.

Poskytované informácie sú individuálne a založené na vyhodnotení konkrétnych príznakov a problémov každého návštevníka. Vychádzajú z oficiálnych odporúčaní medicínskych autorít a z vedeckej literatúry publikovanej na Slovensku, v Českej republike, vo Veľkej Británii a USA.

CovidHelper nie je určený pre pacientov v nemocnici. Pomáha predísť hospitalizácii, prípadne ju odporúča, ak sú pacienti doma v ohrození.

Získané údaje pomôžu výskumu a medicíne. Dáta budú po anonymizácii (odstránení emailovej adresy respondentov) sprístupnené vedeckým tímom, ktoré prejavia záujem.

CovidHelper poskytuje informácie, ale nenahrádza zdravotnú starostlivosť.

CovidHelper vznikol vo voľnom čase a zadarmo. Pracuje na ňom 5 ľudí s nezištnou podporou mnohých ďalších.

Copyright © 2024 Šamorínčan