piatok, 21. jún. 2024
Chcete chutné jablká? Nazbierajte si ich sami v Dunajskej Lužnej

Chcete chutné jablká? Nazbierajte si ich sami v Dunajskej Lužnej

2.9.2021, 08:12
www.dobryjezko.sk

Ak chcete kvalitné, chutné a zdravé jablká za dobrú cenu, tak neváhajte a zastavte sa v BIO sade pri Dunajskej Lužnej. Spoločnosť BoniFructi už spustila samozber jabĺk a hrušiek.

Samozber je v tomto roku v BIO sade, ktorý je ošetrovaný podľa BIO princípov a za rok získa BIO certifikát. Tento sad nájdete medzi D. Lužnou a Šamorínom pri diaľničnej križovatke D. Lužná. V smere zo Šamorína je to až za oboma kruhovými objazdmi nad diaľnicou R7 na pravej strane cesty. 

samozber2021

Všeobecné informácie: Samozber sa nachádza medzi Dunajskou Lužnou a Šamorínom hneď vedľa hlavnej cesty. Zaparkujete priamo v sade blízko pokladne. Na samozber majú povolený vstup aj malé deti. Na samozbere sa zbierajú jablká, hrušky sa dajú kúpiť len obraté. Môžete si priniesť vlastné debničky alebo si ich na mieste kúpiť. Vaše debničky pred zberom najprv odvážime. Na samozbere sa dá bezplatne požičať zberový fúrik alebo kárička. Je možné požičať si aj menší rebrík, jeho použitie je však na vlastné riziko. Prosíme aby ste si vzali aj jablká, ktoré Vám pri zbere padnú zo stromov na zem. Ceny môžu byť pre rôzne odrody odlišné, preto je dôležité aby ste odrody nemiešali. Na našom samozbere je možné platiť okrem hotovosti aj kartou. Už obraté jablká je možné zakúpiť si v našej predajni v D. Lužnej. 

Samozber otvoríme aj v staršom sade v Miloslavove, Alžbetinom Dvore.

V prípade dažďa je samozber zatvorený.

Informácie o samozbere nájdete aj na stránke https://www.dobryjezko.sk/. Prípadne sa môžete informovať na tel. čísle 0911 755 098.

 

1. možnosť – Samozber v budúcom BIO sade pri diaľničnej križovatke D. Lužná 

Tento sad sa vyznačuje hlavne veľkou pestrosťou odrôd, kde si každý príde na svoje. V budúcom BIO sade sme vysadili tieto odrody jabĺk: Gala, Rubinola, Isaac, Bonita, Magic Star, Swing, Red Topaz, RD Roat, Red Prince, Golden Delicious, Braeburn, FUJI, Granny Smith, Smeralda, Evelina a hrušky Xenia a BAY6485 (červená hruška).  Jablká a hrušky v ňom vynikajú krásnou farbou a skvelou chuťou.

Starostlivosť o BIO sad je obzvlášť náročná a vyžaduje si mimoriadne veľa ručnej práce. Otváracie hodiny ako aj cenník samozberu v budúcom BIO sade budeme priebežne aktualizovať na tejto stránke, podľa toho, ako budú jednotlivé odrody dozrievať.

2. možnosť – Samozber v Miloslavove, časť Alžbetin Dvor

V tomto sade nájdete odrody Gala, Fuji a Braeburn. Otvorený bude podľa dozrievania.

OTVÁRACIE HODINY BIO SAD pri diaľničnej križovatke:

STREDA:           01.09.2021                        7:00 – 18:00
ŠTVRTOK:         02.09.2021                        7:00 – 18:00
PIATOK:             03.09.2021                        7:00 – 18:00
SOBOTA:           04.09.2021                        7:00 – 18:00

 

OTVÁRACIE HODINY sad Miloslavov, Alžbetin Dvor:

SOBOTA:         04.09.2021                          7:00 – 18:00

 

 

Chcete chutné jablká? Nazbierajte si ich sami v Dunajskej Lužnej
Copyright © 2024 Šamorínčan