štvrtok, 18. apr. 2024
Cenná výhra s Pohroním

28.3.2022, 09:39

Voľno v programe tohto víkendu využili naši hráči na prípravný zápas proti fortunaligistovi. Po dvoch góloch Vrábla a jednom Chomutova zvíťazili 3:1. Až piati dorastenci si vyskúšali zápas proti tímu z Fortuna ligy, štvorica z DAC, Ján Ferleťák, Máté Szolgai, Filip Bobrovský a Adam Lehotský, a jeden hráč šamorínskej U19, Marcel Plavník.

Náš tím mal až na dvadsaťminútový úsek druhého polčasu, viac z hry prakticky počas celého duelu. Duel otvoril strelou spoza šestnástky Máté Szolgai, po ňom už obišiel brankára hostí Appiah, no z uhla nedokázal streliť gól. Ten však už vsietil Chomutov po podarenej akcii Yarosha s Ferleťákom. Ešte v prvom polčase opäť zdiaľky skúšal šťastie Szolgai, aktivitou hýril aj Appiah, ktorý sa po zranení dostal prvýkrát do zostavy od začiatku. Počas zápasu sme viackrát prestriedali, súper v druhom polčase vyrovnal, naďalej sme však pokračovali v kvalitnom výkone. Najprv sme si vypýtali pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Ondrej Vrábel. Ten mal vzápätí ďalšiu šancu na zvýšenie skóre, neuspel, no chuť si napravil v absolútnom závere, keď hosťujúci brankár zaváhal a Vrábel pohodlne do prázdnej brány pridal náš tretí gól.

Juraj Baláž: “Keďže hlavný tréner dostal v Skalici červenú kartu, proti Košiciam budem na lavičke ja, čiže tento zápas bol prípravný aj z tohto pohľadu. Dali sme priestor mladším hráčom, ktorí však ukázali, že si vedia dovoliť v ofenzíve aj proti fortunaligistovi. Svojimi výkonmi nám trochu zamotali hlavu, ale máme ešte vyše týždňa, uvidíme, s čím pôjdeme do Košíc. Tento zápas bol výsledkovo aj herne vydarený, splnil všetko, čo mal, preto sme spokojní.”

ŠTK Šamorín – FK Pohronie 3:1 (1:0)

Góly ŠTK: 2x Vrábel, Chomutov

ŠTK Šamorín: Gyurákovics – Ferleťák, Lehotský, Oikonomou, Yarosh – Baéz, Štefanka, Szolgai – Appiah, Chomutov, Vrábel

Striedali: Stašík, Owusu, Bobrovský, Plavník