pondelok, 15. apr. 2024
Bylinkový festival v Mliečne

Bylinkový festival v Mliečne

28.9.2021, 09:15
www.samorin.sk

Vo štvrtok 23. septembra poobede zorganizovala Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským v Mliečne školský bylinkový festival, ktorý bol zároveň posledným podujatím mestského „bylinkového“ projektu realizovaného v tomto roku.

V rámci tohto projektu boli na jar, resp. začiatkom leta v štyroch šamorínskych základných školách založené vyvýšené záhony, do ktorých vysadili deti liečivé bylinky. S bylinkami sa zoznamovali počas sprievodných workshopov a o záhony sa do konca školského roka vzorne starali. Organizátori na festivale privítali okrem predstaviteľov mesta aj maďarského partnera projektu, združenie Pisztráng Kör Egyesület z Dunaszigetu. Podujatie sa konalo v exteriéri za dodržania aktuálnych hygienických opatrení a našťastie mu prialo aj počasie. Deti na festivale riešili v skupinách rôzne hravé úlohy, v ktorých si mohli vyskúšať svoje reflexy, zmysly a pamäť. Na bylinkovom festivale mali možnosť vidieť, na čo všetko sa dajú využiť bylinky – deti vyrábali handrové bábiky s čiapočkou z kvetu nechtíka, ochutnávali bylinkovú nátierku a hádali jej ingrediencie, zisťovali druhy byliniek v sušenom a čerstvom stave v záhone a spoločne piekli sušienky s pridaním levandule.

Podujatie sa uskutočnilo za podpory Programu spolupráce INTERREG Slovensko-Maďarská republika (kód projektu: SKHU/WETA/1901/4.1/023).

Text a foto: vksz

Bylinkový festival v Mliečne
Bylinkový festival v Mliečne
Copyright © 2024 Šamorínčan