piatok, 1. mar. 2024
D4R7-samorincan5

Budeme jazdiť po R7 už tento mesiac?

2.6.2020, 04:00
Oznam

Úsek rýchlostnej cesty Holice – Dunajská Lužná môže byť do konca júna spustený do skúšobnej prevádzky, nakoľko neexistujú okolnosti, ktoré by ohrozovali bezpečnosť cestnej premávky. Na piatkovom stretnutí s predstaviteľmi mesta Šamorín to uviedol generálny riaditeľ sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií Peter Varga.

Politik strany Sme rodina uviedol, že cieľom ministerstva nie je rozhodovať od stola, ale vyjsť do regiónov, miest a obcí a za cieľom zefektívnenia práce nadviazať priame kontakty s predstaviteľmi samospráv. „Je to aj v programovom vyhlásení vlády a cieľom mojej dnešnej návštevy je naplnenie tohto programu“, uviedol.

Primátor Csaba Orosz informoval členov delegácie o rozvojových projektoch dopravnej infraštruktúry v oblasti Šamorína, predovšetkým o rýchlostnej ceste R7, o projekte Dunajbus a o prípadnej možnosti napojenia mesta na železničnú sieť.

Generálny riaditeľ Peter Varga v súvislosti s výstavbou R7 uviedol, že úsek rýchlostnej cesty Holice – Dunajská Lužná môže byť do konca júna spustená do skúšobnej prevádzky, nakoľko neexistujú okolnosti, ktoré by ohrozovali bezpečnosť cestnej premávky. Prípadné nedostatky, ako napr. umiestnenie protihlukových stien, môže zhotoviteľ odstrániť aj počas tejto doby. O Dunajbuse štátny tajomník povedal, že bol označený ako neprioritný projekt, čo však nevylučuje jej realizáciu v budúcnosti.

Copyright © 2024 Šamorínčan