pondelok, 15. apr. 2024
Bod, ktorý sa počíta

Bod, ktorý sa počíta

23.8.2021, 07:47
www.stksamorin.sk

V 5.kole sme na pôde MFK Dukla Banská Bystrica siahali na tri body, nakoniec odchádzame s cenným bodom.

Druhýkrát po sebe sme na pôde ašpiranta na postup viedli, druhýkrát po sebe odchádzame s bodom, ktorý by sme pred zápasom zrejme brali. Vo Zvolene sme boli aktívni, vytvorili si množstvo šancí, v závere však bránili remízu.

Ale pekne po poriadku. V prvom polčase náš tím vyslal na domácu bránu dve strely. Tá prvá, Fujakova, smerovala do stredu brány, keď však o pár minút neskôr vystrelil ľavačkou Owusu, musel sa domáci brankár predviesť v celej svojej dĺžke, aby vytlačil strelu, smerujúcu pod brvno, aspoň na roh. V obrane sme výborne prehusťovali stred poľa, vďaka čomu sa domáci favorit nedostával do svojej typickej rýchlej kombinácii.

Do druhého polčasu tréner Kuruc urobil jednu zmenu, keď Luciana Veru, ktorý hral o formáciu vyššie na ľavom krídle, nahradil Lukas Leginus. Okamžite po striedaní si vypracoval dve šance. Tú prvú zblokovali domáci na roh a z následnej situácie vykopával domáci obranca Legiho hlavičku až z čiary. V 52. Minúte vystihol Péter Nagy rozohrávku domácich, posunul Boatengovi, ktorý priťukol Vrábelovi do úniku, ten však atakovaný tesne minul bránu. Silnú 25-minútovku sme nakoniec predsa len zakončili gólom, keď po rohu vracal loptu netradične hlavou Owusu, hlavičkový billiard “prihral” loptu Malému, ktorý preloboval domáceho brankára. Domáci si vzápätí vytvorili tlak, po ktorom sme inkasovali už štyri minúty po vedúcom góle. Pred záverečnou pasážou sme sledovali vyrovnaný priebeh, keď sa hralo hore-dole a šance sa striedali na oboch stranách. V závere však domáci vystupňovali svoj tlak, šance mali Slaninka, Depetris aj Polievka. Naša defenzíva však odolala a nakoniec si odváža zaslúžený bod.

Juraj Baláž, asistent trénera: “Jedno aj druhé mužstvo mali pasáže, v ktorých boli dominantné, hra na oboch stranách bola na dobrej úrovni. Po strelenom góle sme chceli tri body, ale berieme aj bod. Bol to náročný zápas u veľmi kvalitného súpera. Mali sme niekoľko absencií, takže vzhľadom na okolnosti sme so zápasom vcelku spokojní.”

Matúš Malý: „Bol to ťažký zápas na ťažkom teréne. Hrali sme proti ašpirantovi na prvé miesto, takže bod je pre nás veľmi cenný. V defenzíve sme hrali vyrovnanú partiu s Duklou. Teší nás, že sme sa dokázali aj presadiť.“

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠTK Šamorín 1:1 (0:0)

Góly: 73. Depetris – 69.Malý

Žlté karty: Ľupták, Pišoja – Pančík, Nagy, Stašík

Rozhodoval: Choreň

Diváci: 456

ŠTK Šamorín: Trnovský – Pančík, Malý, Stašík, Fujak – Nagy, Štefanka, Vrábel (75.Oikonomou) – Owusu (75.Čunta), Boateng (90.Dolinský), Vera (46.Leginus)

Copyright © 2024 Šamorínčan