piatok, 19. apr. 2024
Bicyklový fantóm Mário okrádal staršie dámy v Šamoríne. Už dojazdil

Bicyklový fantóm Mário okrádal staršie dámy v Šamoríne. Už dojazdil

22.12.2021, 15:43
KR PZ Trnava

Šamorínski policajti v spolupráci s kriminalistami OKP Dunajská Streda na prípadoch okradnutých žien intenzívne pracovali a muža v nedeľu, po krádeži aj s nakradnutými vecami, zadržali. Pod ťarchou dôkazov sa ku všetkým skutkom priznal.

Vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy ho obvinil zo zločinu krádeže na chránených osobách. Súd mu v tomto prípade môže vymerať trest odňatia slobody až na 10 rokov.

30 ročný muž z okr. Galanta je obvinený z toho, že najmenej v piatich prípadoch okradol v meste Šamorín, počas, dňa staršie ženy. Prevažne išlo o obete vo veku od 68 až 74 rokov. Niektoré okradol počas jazdy na bicykli a z tela im strhol dámske kabelky. Dôchodkyne prišli nielen o peňaženky, ale aj všetky osobné veci, okuliare,  spomienkové predmety a fotky rodiny. Platobné karty sa pokúsil ihneď zneužiť zakúpením kreditu na online casine. V jednom prípade mu to nevyšlo, no s ďalšou kartou sa mu podarilo zaplatiť opakovane platbu vo výške 200 eur. Jednej z obetí, 74 ročnej dôchodkyni, tak spôsobili škody za viac ako 2200 eur. Celkovo napáchal škody za takmer 3000 eur.

Muž zostáva v cele policajného zaistenia. Z dôvodu obavy, že by mohol v trestnej činnosti pokračovať, vyšetrovateľ navrhuje obvineného stíhať väzobne. Súd bude rozhodovať o väzbe v priebehu najbližších hodín.

Copyright © 2024 Šamorínčan