pondelok, 22. júl. 2024
Bénes sa z I. bundesligy presúva do druhej

Bénes sa z I. bundesligy presúva do druhej

29.1.2019, 17:04
Šport.sk

Slovenský futbalový reprezentant László Bénes mení na najbližšie mesiace I. bundesligu za druhú najvyššiu nemeckú súťaž.

Kmeňový hráč Borussie Mönchengladbach bude do konca aktuálnej sezóny hosťovať v Holsteine Kiel. Šport o tom včera popoludní informoval hráčov zástupca Karol Csontó zo spoločnosti Stars and Friends.

„Zástupcovia Gladbachu kládli veľký dôraz na to, aby hral nový klub štýlom, ktorý bude Laszlóovi vyhovovať. Odmietli Hannover aj Holandsko, preto sme hľadali ďalej. V Kiele by mohol na jar odohrať 13 až 15 zápasov a potom sa v lete znovu zapojí do prípravy v Mönchengladbachu. V Borussii s ním naďalej počítajú," uviedol Csontó.

Kiel je v tabuľke II. bundesligy na solídnej piatej priečke, 21-ročný Slovák by zaň mohol prvý raz nastúpiť už zajtra v ligovom súboji na pôde Heidenheimu.

 „V pondelok odletel do Kielu a v utorok absolvuje prvý tréning s novými spoluhráčmi," doplnil Csontó.

Pripomeňme, že ľavonohý kreatívny stredopoliar je v Nemecku od zimy 2016, aj vinou viacerých zranení však nastúpil v bundeslige len v 11 zápasoch (strelil 1 gól). V tejto sezóne odohral v drese Gladbachu jediný ligový duel.

Copyright © 2024 Šamorínčan