piatok, 24. máj. 2024
sbksamorin

Basketbalistky majú za sebou základnú časť ligy. Skončili na peknom 4. mieste

12.1.2021, 07:56
sbksamorin.sk

Posledný zápas základnej časti extraligy naše dievčatá vyhrali 31 bodovým rozdielom a upevnili si 4. miesto v elitnej štvorke nadstavbovej časti súťaže.

ŠBK Šamorín – BAM Poprad 82 : 51 /39 : 27/ (23-13, 16-14, 23-14, 20-10)

Bodovali: Sujová 27, Marcová 20, Vaigl 12, J.Lelkes 9, Bábiková 8, Šeligová, Burianová a B.Lelkes po 2.

Komentáre k zápasu:

Karol Kardoš, manažér ŠBK Šamorín: ,,Zápas sme odohrali skoro po mesačnej prestávke, úvod duelu bol týmto poznačený. Potešili ma výkony hráčok v útoku a hlavne počet doskočených lôpt. Týmto stretnutím sme ukončili základnú časť, cieľ skončiť na 4. mieste sme splnili. Tešíme sa na zápasy v nadstavbovej časti.“

Tatiana Bábiková, hráčka ŠBK Šamorín: ,,V prvom rade by sme chceli zaželať všetkým fanúšikom všetko dobré do Nového roku a dúfajme, že onedlho sa už stretneme aj na zápasoch. Čo sa týka duelu, mali sme ho pod kontrolou, snažili sme plniť pokyny, ktoré sme si stanovili v šatni. Som rada, že každá mohla priložiť ruku k dielu.“

Ľuboslav Kovalský: ,,Gratulujem domácemu družstvu k zaslúženému víťazstvu pod vedením kapitánky Sujovej. My sme sa snažili, no neboli sem dôslední v obrane a miestami chabí v útoku. Mali sme aj lepšie chvíle, kedy sme boli vyrovnanými súpermi. Naše mladé hráčky si mali možnosť zahrať zápas proti kvalitnému súperovi s výborným percentom streľby.

Katarína Barillová, hráčka BAM Poprad: ,,Do zápasu sme vstúpili nekoncentrovane. Problémy nám robilo bránenie pick-rollu, z ktorého sme dostali ľahké koše. Celý zápas sme sa trápili v obrane, i v útoku. Napriek tomu sme vedeli súpera v určitých momentoch potrápiť. Z tohto zápasu si musíme vziať nejaké ponaučenie a zužitkovať to v dôležitých dueloch, ktoré nás v najbližších dňoch čakajú.

Copyright © 2024 Šamorínčan