piatok, 1. mar. 2024
Autá na hrádzu bez povolenia nevpustia

Autá na hrádzu bez povolenia nevpustia

5.3.2019, 14:37
Slávka Gáborová
SVP

Autá si už nebudú skracovať cestu po hrádzi pri Dunaji. Zabránia im v tom závory. Testovacia prevádzka dlho pripravovaného Systému ochrany a monitorovania ochranných hrádzí Vodného diela Gabčíkovo je spustená.

To znamená, že všetky závory na ľavostrannej dunajskej hrádzi (pri Dunajskej Lužnej, v Kalinkove, Hamuliakove a Šamoríne (x-bionic sphere aj Čilistov) budú zatvorené. Oznámil to Slovenský vodohospodársky podnik na sociálnej sieti.

,,Cieľom systému je zabrániť nepovolenému pohybu motorových vozidiel po hrádzi. Vjazd na hrádzu a prejazd cez hrádzu bude možný len s povolením SVP, š.p. OZ BA a bude monitorovaný a kontrolovaný. Majitelia rekreačných plavidiel, ktorí sa potrebujú dostať k vode motorovým vozidlom, požiadajú SVP, š.p. OZ BA o povolenie na tlačive https://www.svp.sk/…/odstepne-zavo…/oz-bratislava/formulare/ a po získaní povolenia si budú môcť otvoriť závoru elektronickým kľúčom.

Rybári organizovaní v Slovenského rybárskeho zväzu (SRZ) požiadajú o zapožičanie elektronické ho kľúča Miestne organizácie SRZ v Dunajskej Lužnej a Šamoríne.

Majitelia rekreačných plavidiel aj rybári budú môcť s elektronickým kľúčom len križovať hrádzu, teda prejsť cez ňu v určených úsekoch, jazda po hrádzi nie je povolená.

Systém spúšťame v testovacej prevádzke, a pripomíname, že bude účinný len pri vzájomnej ohľaduplnosti všetkých návštevníkov hrádze dodržiavanie pravidiel.

Opatrenia sa týkajú len tých, ktorí potrebujú ísť k vode autom, ak chcete/môžete ísť pešo či na bicykli, prístup k vodnej ploche je VOĽNÝ.
Veríme, že nastavený systém bude pri dodržiavaní pravidiel fungovať k spokojnosti všetkých návštevníkov hrádze."

kamery_hradza

Copyright © 2024 Šamorínčan