nedeľa, 21. apr. 2024
testovanie

Anketa na tento týždeň: Zúčastníte sa dobrovoľného celoplošného testovania?

19.10.2020, 08:36
Peter Gábor

Vláda poverila Ozbrojené sily (OS) SR prípravou a vykonaním celoštátneho testovania obyvateľov v súvislosti s novým koronavírusom. Vyčlenených má byť do 8000 príslušníkov OS SR.

"Testovanie na celoštátnej úrovni pomôže lepšie identifikovať existujúce ohniská nákazy, umožní poskytnutie primeranej zdravotnej starostlivosti aj pre prípady so slabými alebo žiadnymi príznakmi ochorenia COVID-19 a účinnejšie oddelenie nakazeného obyvateľstva," uvádza sa v materiáli.

Testovať sa budú všetci obyvatelia Slovenska starší ako desať rokov. Hlavná časť testovania sa uskutoční v dňoch 30. októbra do 1. novembra a v dňoch 6. až 8. novembra. V dňoch od 23. do 25. októbra sa uskutoční pilotné testovanie so zameraním na okresy, v ktorých sa v súčasnosti najviac šíri ochorenie COVID-19.

Zatiaľ nie je jasné, či celoplošné testovanie bude dobrovoľné. Igor Matovič povedal, že sa o tom na rokovaní vlády rozprávali dlho, no definitívnu odpoveď zatiaľ nemajú. Nie je teda jasné ani to, akými výhodami či nevýhodami chce vláda ľudí k testovaniu motivovať.

Na celoplošné testovanie vyzývajú občanov všetky koaličné strany. Ich predstavitelia vyzvali opozíciu, aby plán takisto podporila.

V ankete na tento týždeň sa vás pýtame, či sa dobrovoľného testovania zúčastníte. Ďakujeme za odpovede.

Copyright © 2024 Šamorínčan