utorok, 16. apr. 2024
Anketa na tento týždeň: Súhlasíte s plánom ministerstva školstva na otváranie škôl?

Anketa na tento týždeň: Súhlasíte s plánom ministerstva školstva na otváranie škôl?

1.12.2020, 08:13
Peter Gábor

Minister školstva Branislava Gröhlinga predstavil svoj plán na návrat detí do škôl. O jeho realizácii by mal dnes rozhodnúť ústredný krízový štáb. Pýtame sa vás, či súhlasíte s plánom ministerstva.

Ministerstvo si stanovilo hranicu, koľko žiakov školy sa musí dať otestovať, aby školu otvorili – aspoň 70 percent žiakov. Spolu s každým žiakom by sa musel otestovať jeden zákonný zástupca. Ak príde menej ako 70 percent žiakov, škola sa neotvorí vôbec a žiaci pokračujú v učení dištančne.

Riaditeľ školy má ešte pred testovaním zistiť u rodičov záujem. Ak viac ako 30 percent z nich povie, že sa testovať nechce, škola nemusí testovanie vôbec organizovať.

Ak by otestovali dostatočný počet detí, do školy by mohli ísť aj tie bez testu. Na vstup do školy pre deti by bolo nevyhnutné preukázať sa buď výsledkom testu, alebo aj čestným vyhlásením o bezinfekčnosti – kde rodičia podpíšu, že nemajú príznaky koronavírusu.

Škola by však mala naďalej fungovať podľa školského semafora tak ako doteraz. To znamená, že do karantény by išla celá trieda žiaka, u ktorého by sa nákaza potvrdila.

Copyright © 2024 Šamorínčan