streda, 19. jún. 2024
stka aldo

Aldov a Denisov víťazný návrat na Sihoť

9.2.2021, 07:16
stksamorin.sk

Pre Alda Baéza a Denisa Janča bol sobotný zápas návrat na miesto, kde pred rokmi získali tituly.

Na svojom poste patrí dlhodobo k tomu najlepšiemu na Slovensku, no do streleckej listiny sa často nezapisuje. O to prekvapivejšie bolo, že Aldo Baéz v sobotu strelil góly hneď dva, a to dokonca v súboji s fortunaligistom. “Ak sa dobre pamätám, dva góly v jednom zápase som naposledy strelil v minilige malého futbalu,” smial sa po zápase kapitán ŠTK.

Zápas mal pre 32-ročného defenzívneho stredopoliara špeciálnu príchuť, veď v Trenčíne strávil osem rokov, v meste sa navyše usadil so svojou rodinou. Radosť po víťaznom góle bola teda evidentná. “Ja aj mužstvo sa snažíme vstupovať do každého zápasu namotivovaní, ale samozrejme, v tomto zápase bola ešte vyššia, hrali sme na novom štadióne, išlo o fortunaligové mužstvo, navyše to bola generálka pred ligou. Sme radi, že sme ju vyhrali, do súťažných zápasov môžeme ísť v pozitívnej atmosfére a nálade,” komentoval úspešný výsledok Aldo.

Odchovancom AS Trenčín je Denis Jančo, ktorý profesionálnu kariéru štartoval majstrovským titulom práve v drese AS. K predzápasovému hecovaniu s bývalými spoluhráčmi však nedošlo. “Z čias, keď som v Trenčíne hrával, sú v tíme už len Igor Šemrinec a Martin Šulek, ktorí v zápase proti nám nehrali, takže sme sa podpichovali len s Aldom, že ideme vyhrať.

Bolo to trochu pre mňa špecifické, hoci išlo len o prípravu, ale v Trenčíne som nehral odkedy som z klubu odišiel, čo je už dosť dávno, takže som si to užil, o to viac, že sme vyhrali,” prezradil po zápase Denis Jančo.

Spolu so spoluhráčmi má aj “trenčianske” duo za sebou vydarenú prípravu. Sedem zápasov, štyri výhry, dve remízy, jediná prehra a skóre 26:13. Navyše 2 výhry a 1 remíza v súbojoch s fortunaligistami. “Prípravu musím hodnotiť veľmi pozitívne. Ten prvý zápas nám nevyšiel ideálne, ale pod novým trénerom začíname pomaly ukazovať aj na ihrisku to, čo trénujeme celý čas v príprave. Samozrejme, dôležité bude to preniesť aj do ligy, potom môžeme byť úspešní,” uzavrel Aldo Baéz.

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan