streda, 29. máj. 2024
Aktuálne mobilné odberové miesta v Šamoríne

Aktuálne mobilné odberové miesta v Šamoríne

27.5.2021, 12:30
Mirtil Lépesová

V Šamoríne sa môžete momentálne ešte otestovať štyroch odberových miestach. 

A to na Námestí svätého Štefana pri kultúrnom dome, kde je mobilné odberové miesto prevádzkované spoločnosťou Laser therapy, k.s. v ktorom sa môžete prísť otestovať aj bez objednania od pondelka do nedele v časoch od 8:00 do 17:00 mimo časového intervalu 12:00-13:00 a to z dôvodu prestávky pracovníkov. 

Ďalej je možné sa otestovať v Mliečne, na Krajnej 76 v zaparkovanom autobuse MAN Lion´s Coach. Toto MOM je otvorené od pondelka do nedele v čase od 8.00 do 12:00hod. a od 12:30 do 16:30 hod. Registrácia na odber je možná cez aplikáciu Bookio, ale je možné sa otestovať aj bez registrácie.

Tretie fungujúce odberné miesto je na Dunajskej ulici na prízemí, ktoré je prevádzkované spoločnosťou Rescue-BH, s.r.o. Otvorené majú od pondelka do piatka v časoch 10:00-12:00 a po prestávke od 13:00 do 19:00 a v sobotu a v nedeľu od 8:00 do prestávky o 12:00 a znova od 13:00 až do 19:00. Na tomto odberovom mieste sa vykonávajú aj PCR testy a to od pondelka do piatka v časoch od 8:00 do 9:45.

Otestovať sa je možné aj v karavane na Gazdovskom rade, na trávnatej ploche za mestskou radnicou. Toto odberové miesto je prevádzkované spoločnosťou HSE, s.r.o. Testy sa tu vykonávajú od pondelka až do nedele vždy od 8:00 do 16:30 s polhodinovou prestávkou od 12:00.

Na každom odberovom mieste platí, že posledný odber sa robí 15 minút pred zatvorením.

Mobilné odberové miesta ostávajú momentálne na celom Slovensku veľkou záhadou, keďže ani sami pracovníci netušia, kedy a či ich zatvoria.
Po rozhovore s viacerými konateľmi zo šamorínskych odberových miest sme zistili, že podľa zmlúv s ministerstvom zdravotníctva, ktoré sú zatiaľ platné do 30.júna, má ministerstvo nárok zatvoriť odberové miesto so sedemdňovou výpovednou lehotou. To v praxi znamená, že aj napriek tomu, že zmluva platí do konca mesiaca jún, „MOM-ka“ môže zatvoriť aj skôr.

Pracovníci v mobilných odberových miestach nám prezradili, že síce pocítili pokles občanov, ktorí sa chodia testovať, ale myslia si že všetky fungujúce odberové miesta sú stále potrebné. A to hlavne z dôvodu, že na testy stále chodia občania, ktorí pracujú v zahraničí a na prechod cez hranice potrebujú certifikát o negatívnom výsledku testu alebo občania, ktorí negatívny test potrebujú do zamestnania či školy. Povedali nám, že je aj mnoho ľudí, ktorí sa chodia preventívne testovať len z dôvodu, aby ani náhodou vírus nešírili.

Aktuálne mobilné odberové miesta v Šamoríne
Aktuálne mobilné odberové miesta v Šamoríne
Aktuálne mobilné odberové miesta v Šamoríne
Aktuálne mobilné odberové miesta v Šamoríne
Aktuálne mobilné odberové miesta v Šamoríne
Copyright © 2024 Šamorínčan