utorok, 11. máj. 2021 - Blažena
Aktualita: V Bratislave sa vykoľajil vlak RegioJetu, treba počítať s meškaním

Aktualita: V Bratislave sa vykoľajil vlak RegioJetu, treba počítať s meškaním

11.9.2019, 14:23
aktuality.sk

Cestujúci, ktorí sa chytajú ísť dnes popoludní vlakom z hlavného mesta, by mali počítať so zdržaním, uvádza sa na stránkach aktuality.sk.

Dnes predpoludním sa vykoľajil vlak RegioJetu neďaleko hlavnej stanice v Bratislave. „Náš vlak sa vykoľajil pre pokazenú výhybku na koľajniciach,“ reagovala pre Aktuality.sk hovorkyňa súkromného dopravcu Alžbeta Nečasová.

Podľa nej bol vlak v čase vykoľajenia bez cestujúcich. Vykoľajil sa tesne pred vchodom vlaku do depa. Pri udalosti sa nikto nezranil. „Nič sa nestalo ani rušňovodičovi,“ tvrdí Nečasová.

Dopĺňa, že RegioJet sa v tejto súvislosti snaží prepraviť svojich cestujúcich náhradnou vlakovou dopravou, avšak ich meškania sú okolo 5 minút.

Redakcia šamorínčana: Vlaky meškajú aj zo smeru Dunajská Streda. Aktuálne meškanie vlakov na trati Bratislava -  Komárno si môžete pozrieť tu.

Meškania vlakov

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSK) informovala, že predpokladané meškanie vlakov štátneho dopravcu bude od 30 do 60 minút.

Vlaky RegioJetu aktuálne nejazdia na hlavnú stanicu. „Pre vykoľajenie vlaku je takmer neprejazdná trať v úseku Bratislava hl. st. - Bratislava Nové Mesto,“ informoval dopravca na sociálnej sieti. Vlaky RegioJet linky S70 sú tak skrátené po stanicu Bratislava Nové Mesto.

„Jediné vlaky, ktoré premávajú z hlavnej stanice sú vlaky Os 4323, Os 4325 a OS 4327. Avšak musia ísť odklonom cez stanicu Bratislava Predmestie a budú dosahovať vyšších meškaní,“ píše ďalej súkromník.

Cestujúcim odporúča, že zo stanice Bratislava Nové Mesto môžu využiť do centra mesta električku 4, ktorá premáva na Trnavské mýto, Kamenné námestie a pod Most SNP.

„V električkách platia vďaka integrovanej doprave rovnaké lístky IDS BK, ako v našich vlakoch,“ dodáva RegioJet.

 

Copyright © 2021 Šamorínčan