utorok, 27. feb. 2024
unnamed

Ako sme si pripomenuli Marec – mesiac knihy

25.3.2019, 11:57
HASOŠ

Marec – mesiac knihy sa na Súkromnej hotelovej akadémii a Súkromnej strednej odbornej škole SD Jednota v Šamoríne niesol tento rok v ekologickom duchu, cieľom bola ochrana životného prostredia a eliminácia odpadu.

Vyhlásili sme preto súťaž o najstaršiu knihu, ktorá bude zdobiť našu školskú knižnicu. Do súťaže sa zapojili tak žiaci, ako aj učitelia. Nazbierali sme niekoľko desiatok kníh, ktoré neskončili v smetnom koši, ale v našej knižnici. Žiaci sa zamysleli nad posolstvom knihy, ktorá by sa mala zachovať aj pre ďalšie generácie ako súčasť nášho kultúrneho dedičstva.

IMG_20190318_175212

Zachránili sme tak niekoľko vzácnych kúskov pochádzajúcich z minulého či predminulého storočia. Kým zo žiakov si prvenstvo vydobyla Noémi Szöcsová svojím unikátnym kúskom – Bibliou z r.1864, z pedagogického zboru bodovala p. profesorka Zakariásová s Hattalovou gramatikou z roku 1850! Môžeme len konštatovať, že všetci súťažiaci si svoje vzácne kúsky chránili ako oko v hlave, pretože si plne uvedomovali hodnotu starožitných kníh, s ktorými sa do súťaže prihlásili.

unnamed (1)

Viac o tejto akcii sa dočítate aj v našom ekologickom časopise Zelené posolstvo, ktorý nájdete na webovej stránke školy www.hasossamorin.edu.sk

IMG-0153

Copyright © 2024 Šamorínčan