piatok, 24. máj. 2024
Ako sa vyvíja tvorba kádru na ďalšiu sezónu?

Ako sa vyvíja tvorba kádru na ďalšiu sezónu?

15.6.2021, 07:37
www.stksamorin.sk
Tibor Őry

Kostra tímu je zdravá, chceme ju udržať, hlási športový riaditeľ ŠTK.

Príprava A tímu ŠTK Šamorín odštartovala už v pondelok, 14.6.2021. Trénerovi Michalovi Kurucovi, ktorý s našim klubom predĺžil spoluprácu do konca nadchádzajúcej sezóny, sa bude hlásiť veľká väčšina z minulosezónneho kádra.

V uplynulých dňoch sa na predĺžení zmlúv v Šamoríne dohodli Lukas Leginus, Draško Matej Marić-Bjekić, Jakub Čunta, Denis Jančo, Aldo Baéz, Péter Nagy a Tomáš Stašík. Ďalší hráči sú aktuálne v štádiu rokovania. Nateraz jedinými potvrdenými odchodmi sú Frederik Valach, ktorému v klube skončilo hosťovanie a Jakub Bubák, ktorý do klubu prišiel v roku 2016, ešte na mládežníckej úrovni.

“Obom gólmanom ďakujeme za odvedené služby pre klub. Ich účinkovanie v klube vnímame pozitívne, Jakub bol jedným z hráčov, ktorý sa po prechode z mládežníckeho futbalu udržal v A tíme, čím ukázal cestu ďalším mladým chalanom. Frederikovi skomplikovalo záver sezóny zranenie, navyše mu skončilo hosťovanie. Pracujeme na príchode dvoch gólmanov, ktorí vytvoria trojičku s Martinom Danihelom, ktorý prechádza z dorastu,” ozrejmil situáciu športový riaditeľ ŠTK, Csaba Horváth. Ten zároveň naznačil plány v rámci prestupovej aktivity ŠTK. “Druhá polovica sezóny ukázala, že pracujeme so zdravým kádrom. Prirodzene, príde v ňom k malým úpravám, ale verím, že tú kostru, ktorú budujeme už dve-tri sezóny, udržíme pokope a posilníme sa na niektorých postoch o mladých hráčov, s potenciálom rásť.”

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan