pondelok, 20. máj. 2024
Ako fungujú športové kluby počas koronakrízy: ZK Gladiátor

Ako fungujú športové kluby počas koronakrízy: ZK Gladiátor

17.4.2020, 10:48
Tatiana Gáborová
ilust.obrázok

Kľúčovou časťou nášho mesta, mimo iné, sú aj športové kluby, ktoré nám a našim deťom každodenne poskytujú možnosť hýbať sa. Momentálna situácia im to však nedovoľuje v takej miere ako sú zvyknutí a tak sme sa na nich rozhodli obrátiť s pár otázkami, ohľadom toho ako zvládajú situáciu.

Zmenili ste v súvislosti so zavedením epidemiologických opatrení, zvyčajný tréningový režim ? Ak áno, kedy?

Ešte pred uzavretím škôl v našom meste dňa 11.3.2020 sme boli nútení zrušiť naše tréningové procesy od pondelka 9.3.2020, nakoľko sme kontaktný šport a tréning prebiehal v uzavretej športovej hale. Boli sme medzi prvými, keďže sa jedná o zhromažďovanie v uzavretých priestorov a zdravie našich detí je nám prvoradé

Považujete prerušenie tréningov, resp. zmenu tréningového režimu, za problém?

Určite je to problém, keďže sme sa pripravovali nielen na domáce podujatia, ale aj na súťaže európskeho aj svetového významu.

Čo je podľa vás v súčasnej situácii potrebné zrealizovať, aby vaši zverenci a zverenkyne do budúcnosti nestratili doterajšie výsledky na súťažiach ?

Pre nás, ako zápasníkov je najpodstatnejšie čo možno najskorší návrat do telocvične, pretože k našej činnosti potrebujeme žinenku.

Snažíte sa svojich zverencov a zverenkyne trénovať individuálne, resp., zadávate im tréningový program, ktorý zvládajú sami ? Ak áno, akou formou a aké máte na tento spôsob tréningu ohlasy?

Keďže naši najmenší zverenci potrebujú rozvíjať hlavne pohybové zručnosti, apelujeme na rodičov, aby boli s nimi v pohybe v akejkoľvek forme. Pre ostatných tréner zadáva domáce tréningy a tréningové úlohy cez sociálne siete a spätne kontroluje plnenie tréningových plánov pomocou športových aplikácií.

Čo by ste v dnešnej situácii privítali, aké opatrenie alebo rozhodnutie, ktoré by vám a vašim zverencom uľahčilo situáciu ?

K našej práci potrebujeme telocvičňu a žinenku, takže dúfame v čo najskorší návrat vecí do normálu. Samozrejme, dovtedy dodržujeme prísne nariadenia MŠVVaŠ SR.

Chceli by ste dodať ešte niečo zaujímavé alebo dôležité ?

Len toľko, že naše momentálne krédo znie: „Ostaň doma, cvič doma“.

Chceli by sme týmto poďakovať Štefanovi a Gabriele Horváthovým, za to, že nám ochotne odpovedali na otázky. Prajeme vám pevné nervy, odhodlaných zverencov a zverenkyne a veľa úspechov hneď ako to bude možné.

Nabudúce si môžete prečítať ako fungujú počas koronakrízy v bedmintonovom klube.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan