streda, 17. apr. 2024
Ako by ste nazvali šiesty most cez Dunaj?

Ako by ste nazvali šiesty most cez Dunaj?

11.6.2020, 08:44
Peter Gábor

Minister dopravy Andrej Doležal vyzýva verejnosť, aby vymyslela názov pre ďalší most v Bratislave.

Prechod cez Dunaj v rámci výstavby D4 zahŕňa štyri navzájom spojené mosty. V týchto dňoch sa dva zo štyroch mostov na D4R7 spojili, čo predstavuje významný krok pri stavbe obchvatu. Most prepája dve veľké časti Dunajského súmostia – hlavný most a východné predmostie na rozostavanom úseku diaľnice Bratislava, Jarovce – Ivanka, sever. Dokončený by mal byť už na budúci rok.

Dokončenie tohto míľnika si prišiel v utorok pozrieť aj minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Ten prizval aj svojho predchodcu vo funkcii Árpáda Érseka (Most-Híd).

Minister dopravy Andrej Doležal po prehliadke mosta vyzval verejnosť na sociálnej sieti, aby vymyslela názov pre vznikajúci most.

„Keďže tento most ešte nemá názov, budem rád, ak nám ho pomôže vybrať verejnosť. Prosím napíšte do komentára pod tento príspevok svoj návrh názvu a desať návrhov s najväčším počtom lajkov sa dostane do užšieho výberu, z ktorého bude opäť verejnosť vyberať ten víťazný,“ vyzýva ľudí Doležal.

Minister by osobne preferoval názov, ktorý vyjadruje príslušnosť k určitej lokalite alebo odkazuje na veľkú osobnosť národného významu.

Svoje návrhy môžete písať do 15.júla. Určite stojí za to zapojiť fantáziu!

Pre inšpiráciu vám ponúkame názvy ktoré sa už objavili: Dunajský most, Dlhý most, Dlhý most, Most Alexandra Dubčeka alebo Most Milana Rastislava Štefánika. V príspevkoch sú aj názvy Lužný most, Gabčíkov most (dnes Gabčíkov, odkazujúci na slovenského vojaka Jozefa Gabčíka), Most Danubius, Biskupský most, Most Márie Terézie, alebo názvy Bridge of Europe (Most Európy), Slovenský most, Tatranský most alebo Most Nežnej revolúcie. Medzi ich návrhy patrí aj Most kapitána Danka.

Odkaz na príspevok pod ktorým môžete hlasovať - tu.

Copyright © 2024 Šamorínčan