piatok, 24. máj. 2024
zemetrasenie

Aj v Šamoríne bolo cítiť včerajšie zemetrasenie

30.12.2020, 08:49
čitateľ

Na Slovensku pocítili ľudia včera zemetrasenie z Chorvátska v Bratislave, Trnave, Šamoríne aj Nitre. Zemetrasenie na Slovensku bolo podľa neho v dôsledku utorkového zemetrasenia v chorvátskom Záhrebe, ktoré bolo o 12.19 h.

Csicsay uviedol, že zatiaľ evidujú 50 hlásení o zemetrasení z Bratislavy, Nitry, Trnavy, Trenčína, Serede, Topoľčian, Veľkého Krtíša, Komárna, Nových Zámkov a Šamorína. "Hlásenia sú z vyšších poschodí," podotkol.

Viacerí Bratislavčania opísali svoje zážitky na sociálnej sieti. "O 12.21 sa normálne hýbal celý náš 12-poschodový dom v Petržalke. Dosť nepríjemný zážitok," napísala Katarína. Obyvatelia zasiahnutých mestských častí zaznamenali najmä pohyb kľúčov vo dverách, trasenie žalúzií, lustrov či ozdôb na stromčekoch.

Ako bolo cítiť zemetrasenie v Šamoríne nám opísala jedna naša čitateľka.

Jej príbeh po kliknutí na čítaj ďalej.

Chcem Vás informovať o zemetrasení, ktoré bolo v priebehu obeda citeľné na Čilistovskej ulici na štvrtom poschodí. Ležala som v posteli a čítala knihu s titulom Hľadanie pravdy, kapitola s starovekých filozofoch.

Odrazu som pocítila silnejšie chvenie nôh zo strany na stranu a o pár sekúnd ešte jedno v menšej intenzite. Spočiatku mi napadlo jednoznačne zemetrasenie, ale potom, vzhľadom na jeho nepravdepodobnosť v našich zemepisných šírkach, som chvenie prisúdila "zvláštnej svalovej činnosti". Až neskôr som sa dozvedela o zemetrasení aj v našom meste. Najjednoduchšie prvotné vysvetlenie bolo nakoniec pravdivé:)

Vaša čitateľka

 

Copyright © 2024 Šamorínčan