22.3.2021, 07:11
stksamorin.sk
ilustr.obrázok

V 21. kole II. ligy futbalisti ŠTK Šamorín prehrali v Košiciach 1:2.

Šamorínčania začali veľmi aktívne, a už v 3. minúte mohli ísť do vedenia, no strelu Rymarenka zblízka chytil domáci gólman. Vzápätí sa lopta odrazila na ruku Václava, ale nepískalo sa. Aj naďalej sa hralo v našej réžií, Košičania boli na našu obranu bezzubí. Po polhodinke hry zakončoval z priameho kopu Bögi, no iba do rúk domáceho gólmana. Posledné slovo patrilo opäť Rymarenkovi, no lopta išla nad bránky.

Aj druhý polčas sa začal tak, ako prvý. Šancou Rymarenka, no na ukazovateľovi skóre zostalo 0:0. A ako to býva, Košice svoju prvú šancu využili. Pavúkov center poslal zblízka hlavou do bránky Jung. V 69. minúte mali vynikajúcu šancu na vyrovnanie, ale Marič – Bjekič z desiatich metrov netrafil bránku. Síce na začiatku poslednej štvrťhodinky sme dali gól, no neplatil pre údajný ofsajd. Na druhej strane zatiahol ručnú brzdu Marič – Bjekič, po jeho faule na Joneca Pačinda z pokutového kopu dal druhý gól Košíc. V závere ešte Martin Rymarenko po nedorozumení domácej obrany znížil, no vyrovnať sa nám už nepodarilo.

Vojtech Balla, asistent trénera ŠTK Šamorín: ,, Veľká škoda prehry. Prvý polčas patril nám. Boli sme dominantnejší, obrana fungovala perfektne, domácim sme nič nedovolili, vypracovali sme si aj šance. Po zmene strán sme opäť zahodili veľkú príležitosť. Domáci skórovali z prvej šance a potom prišla tá penalta. My klasika. Veľké šance, no iba jeden gól. Opäť sme doplatili na nepremenenie šancí.“

V 22. kole privítame v Pomlé Bardejov. Zápas sa uskutoční v nedeľu 28. marca o 10.30 hod.

FC Košice – ŠTK Šamorín 2:1 (0:0)

Góly: 60.Jung, 81.Pačinda (11 m) – 86.Rymarenko

ŽK: Novák, Sabol, Kim – Baez, Njie

ČK: 80.Marič – Bjekič

Rozhodoval: Malárik

ŠTK Šamorín: Valach – Vera, Marič – Bjekič, Oikonomou, Fujak – Njie, P.Nagy (65.Jančo) – Baez (76.Boateng), Leginus (65.Švec), Bögi (76.Stašík) – Rymarenko.