štvrtok, 25. júl. 2024
vrátte nám šport

Petíciu na podporu amatérskeho športu podporili tisíce ľudí

5.3.2021, 06:36
Oznam

Z amatérskeho futbalového prostredia vzišla minulý týždeň petícia na podporu amatérskeho športu na Slovensku, ktorú už podpísalo takmer sedemtisíc ľudí.

Jej cieľom je dostať športovcov opäť do pohybu a adresovaná je kompetentným predstaviteľom krajiny na čele s vládou, hlavným hygienikom, konzíliom odborníkov, pandemickou komisiou či ministerstvom školstva.

Text petície po  kliknutí na čítaj ďalej. Podporiť ju môžete na : Vráťte nám šport!

Vážená vláda SR, hlavný hygienik, konzílium odborníkov, pandemická komisia, minister školstva, štátny tajomník pre šport a splnomocnenec Vlády SR pre mládež a šport.

Požadujeme čo najskoršie prijatie jasného plánu, podľa ktorého bude presne stanovené, kedy a na základe akých opatrení sa budeme môcť vrátiť ku tréningom a súťaženiu.

Zatiaľ čo na Slovensku je amatérsky šport pre pandémiu koronavírusu v hlbokom spánku, sú krajiny, kde funguje normálne. Síce bez divákov, ale po ihriskách u našich susedov v Maďarsku, Rakúsku, Poľsku a Ukrajine behajú deti a dospelí a pripravujú sa na štart jarnej sezóny. Najbližšie týždne plánujú začať s tréningovou činnosťou aj v Česku. Športovanie by malo byť považované za jednu z kľúčových priorít v tejto dobe.

Pravidelná fyzická aktivita má dlhodobý prínos pre zdravie. Vyspelé krajiny zatvárajú školy a šport na poslednom mieste a otvárajú na prvom. Odmalička budujeme v našich deťoch lásku ku športu, teraz ju kvôli zákazom môžu stratiť. Imunitu nezískajú sedením doma. Pohyb je všeobecne najlepšou zdravotnou prevenciou. Nemôžeme ako spoločnosť dopustiť, aby bola najmladšej generácii v horizonte niekoľkých mesiacov odobraná možnosť aktívneho kolektívneho pohybu.

Máme za to, že za dodržania jasných a zrozumiteľných nariadení dokážeme minimalizovať riziká spojené s prenosom nákazy. Na svojich športoviskách urobíme všetko pre bezpečnosť všetkých zúčastnených.

Všetci chápeme náročnosť situácie, ktorou ako spoločnosť prechádzame. Ale je dôležité prijímať rozumné opatrenia, ktoré podporia zdravie každého z nás.

Veríme, že vypočujete hlas detí, rodičov, dospelých športovcov, funkcionárov a predsedov zväzov a riešenie prijmete čo najskôr.

Ďakujeme za pochopenie

Viac na FB

https//www.facebook.com/watch/?v=184139640173838

Copyright © 2024 Šamorínčan