Výsledky - M SR dlhé trate - final_page-0001

Ďalšie úspešné preteky pre našich kanoistov

7.5.2019, 07:55
Peter Gábor, canoe.sk

Pretekári z KAJAK CANOE KLUBU Šamorín aj napriek nepriaznivému počasiu zažili pekný víkend. Na Majstrovstvách Slovenska v rýchlostnej kanoistike na dlhých tratiach v Novákoch získali celkovo 5 zlatých, 4 strieborné a 1 bronzovú medailu.

Všetkým medailistom srdečne blahoželáme.

Výsledky našich pretekárov po kliknutí na čítaj ďalej:

Prvý deň pretekov sa uskutočnil v príjemnom pretekovom počasí i napriek predchádzajúcej hrozivej  predpovedi počasia. pretekalo sa na 5000 m trati pozostávajúcej z troch 1500 okruhov a 500 metrovej rovinky. Na preteky sa prihlásilo 211 pretekárov zo šestnástich klubov. Najlepšie bola obsadené kategórie K-1 kadetov, kde pretekalo 33 pretekárov nasledovali kategórie  K-1 chlapci trinásťroční, ktorých štartovalo 26 a štrnásťroční 22 pretekárov.

V nedeľu sa oproti sobote sa počasie zhoršilo, pretekári, ale aj usporiadatelia sa museli vysporiadať s drobným dažďom a chladom. Vietor bol prijateľný,  i napriek tomu to priebeh pretekov nenarušilo a všetko prebehlo podľa časového rozpisu.