sobota, 13. júl. 2024

Jedinečná folklórna show v Šamoríne

17.1.2019, 09:08
Oznam

Junácka pasovačka, akrobacia a pohybové divadlo s prvkami Commedia dell’Arte. To všetko môžete zažiť v šamorínskom x-bionic sphere.

Prvá slovenská inscenácia súčasného cirkusu je unikátnym spojením divadla, cirkusu a folklóru. Fúzia tradičného a moderného prístupu v divadelnom umení. Folklór tak trochu postavený na hlavu, kde s nadhľadom a humorom rozprávame tajomný 300 ročný príbeh najväčšieho slovenského hrdinu.

Predstavenie je inšpirované skutočnou postavou našich dejín. Juraj Jánošík reprezentuje boj za slobodu malého národa vo veľkej monarchii niekde okolo roku 1707. Legenda hovorí, že bohatým bral a chudobným dával. Bol to neobyčajný hrdina alebo obyčajný zlodej? Historickým faktom však zostáva, že napriek ťažkému mučeniu a lámaniu na kolese neprezradil miesto kráľovského pokladu ani členov zbojníckej družiny. Bol popravený aj na tú dobu obzvlášť krutým spôsobom, napichnutím za rebro na hák.

Cieľom našej cirkusovej show však nie je podať svedectvo o jeho živote, ale sprostredkovať emócie, ktoré sa s ním spájajú. Túžba po slobode, bohatstve, spravodlivosti, ale aj témami ako láska, zločin či trest. Či chceme alebo nie, v každom z nás je kúsok Jánošíka...

Predstavenie je vhodné pre rodiny s deťmi.

Kedy:

  • 14., 15. a 16. februára 2019 o 19.30 hod.

Cena:

  • 25  € / osoba. Vstupenky si môžete kúpiť TU.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan