štvrtok, 25. júl. 2024
serm

Výborné výsledky šamorínskych šermiarov

16.10.2018, 06:03
Jozef Nagy

Novú sezónu sme zahájili výbornými výsledkami. Uplynulý víkend patril našim kadetkám a kadetom. Kým dievčatá sa činili na domácom Európskom pohári kadetiek "Coupe de Samaria 2018", ktorý dáva body do nominácie na Majstrovstvá Európy a sveta kadetiek v roku 2019 zatiaľ naši kadeti štartovali tiež na Európskom pohári kadetov (U17), ale vo vzdialených Thessalonikách.

Z trojice našich kadetiek sa najviac vo veľmi dobre obsadenom turnaji (142 pretekárok z 18 krajín) darilo Boglárke Buday, ktorá nakoniec obsadila pekné 18. miesto a ziskom 6 bodov do kvalifikácie urobila výrazný krok smerom k účasti na Majstrovstvách Európy kadetiek 2019 vo Foggi.

Barbara Boda tentokrát obsadila 77. miesto a Rebeka Cséfalvay 117. miesto.

V nedeľu pokračoval turnaj súťažou družstiev. Slovensko zastupovali výhradne naše dievčatá, ktoré nakoniec obsadili 15. miesto spomedzi 23 družstiev. Veľmi rád by som touto cestou poďakoval Mestu Šamorín, Slovenskému šermiarskemu zväzu, Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu, Firme Rozmaring s.r.o., firme Kemmpus s.r.o. a PBT Hungary, ktoré patria dlhoročne medzi hlavných sponzorov tohto podujatia.

Ešte v lepšom sa predstavilo trio našich mušketierov v Thessalonikách. Všetci traja atakovali vrchol svojich možností a dosiahli najlepší výsledok svojej športovej kariéry.

Leopold Kuchta to dotiahol až do semifinále, kde podľahol o rok staršiemu Chorvátovi Bornovi Spoljarovi. Tretie miesto spolu z 13. miestom z Manchestra ho však posunulo do prvej desiatky (7. miesto) celkového hodnotenia Európskeho pohára 2018-19 vo fleurete kadetov.

Azda ešte väčšiu vec vykonal Bendegúz György, ktorý sa tiež prebojoval do finálovej osmičky a jeho 5. miesto medzi o dva roky!!! staršími šermiarmi je obrovskou vecou, nie však prekvapením, lebo 100% prístup Bendegúza a cieľavedomá práca akú na tréningoch už roky odvádza začína prinášať zaslúžené ovocie.

Ani Zoltán Sármány sa hanbiť nemusí, postup do 16 najlepších (14. miesto) je tiež výborným umiestnením vo vyše stočlennom štartovom poli.
V nedeľu v súťaži družstiev Slovensko reprezentovala trojica Šamorínskych šermiarov. A nie hociako! Na prvom turnaji družstiev obsadili výborné 7. miesto spomedzi 25 družstiev. Družstvo viedol náš tréner Zoltán Sármány starší.
K výborným umiestneniam gratulujem!

Copyright © 2024 Šamorínčan