štvrtok, 25. júl. 2024
2. kolo januárového skríningu vo Hviezdoslavove

2. kolo januárového skríningu vo Hviezdoslavove

29.1.2021, 07:28
Hviezdoslavov

Na základe aktuálnych informácií od Vlády SR - zabezpečiť a vykonať II. kolo skríningu obyvateľstva v najhorších okresoch v rámci SR - rozhodol Krízový štáb (KŠ) Hviezdoslavova, opäť napriek výnimočnej krátkosti času na prípravu, o spôsobe a podmienkach testovania aj u nás, vo Hviezdoslavove.

KŠ obce rozhodol, že 2. kolo januárového skríningu u nás prebehne počas dvoch dní - túto sobotu a nedeľu - 30., resp. 31. januára 2021. Skríning pomáha zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie vírusu, vďaka čomu získavajú naši lekári čas a priestor na to, aby sa postarali o chorých. Tým, že sa testujeme, zisťujeme nielen svoj vlastný stav, ale pomáhame chrániť aj svojich blízkych a ľudí v širšom okolí.

Upozorňujeme, že rovnako ako mnohé susedné obce v okolí, keďže chceme poznať SKUTOČNÝ a REÁLNY stav pandémie v našej obci, taktiež v záujme vyhnúť sa tzv. "testovacej turistike" a s cieľom znížiť zvýšené epidemiologické riziko vplyvom takéhoto pendlovania, vopred oznamujeme, že

prednostne budeme testovať LEN Vás, a teda obyvateľov Hviezdoslavova 

(obyvateľom sa chápe osoba s trvalým pobytom alebo prechodným pobytom alebo užívajúca nehnuteľnosť na bývanie v obci Hviezdoslavov - v individuálnom prípade, pri zjavnom testovacom "turizme" aký sa u nás vyskytol napr. počas 2. kola v novembri, môže byť preto vyžiadaný k nahliadnutiu list vlastníctva, príp. nájomná zmluva a pod.).

Na testovanie je pripravené 1 posilnené odberné miesto (ďalej len OM), nachádzajúce sa v Kultúrnom dome (KD) Hviezdoslavov, ktoré bude fungovať tento víkend, v sobotu a nedeľu. Testovanie kvôli nepriazni počasia, prirodzene, prebehne v interiéri. Čakať na výsledok bude možné vonku i vnútri - rovnako tak - ako v uplynulých dňoch. Schématicky to bude vyzerať nasledovne (viď infografika nižšie):

infografika hviezdoslavov

Aby bolo pre Vás pretestovanie otázkou niekoľkých minút, s cieľom jednak zabezpečiť čo najrovnomernejšie testovanie nášho obyvateľstva a jednak zamedziť vytváraniu radov, bude harmonogram nasledovný:

  • 30.1. (sobota) od 7:00 do 20:00* (LEN objednaní)
  • 31.1. (nedeľa) od 7:00 do 20:00* (bez objednania)

* každý testovací deň bude od 13:00 do 14:00 veľká dezinfekčná prestávka

 

Užívateľský príjemný, jednoduchý a rýchly objednávkový systém bude na našom webe Hviezdoslavov.sk naostro spustený - 28. januára o 23:59. Na každú 1 minútu bude určený 1 časový "slot" (stačí kliknúť na ľubovoľnú 5-minútovku a v rámci nej Vás systém automaticky objedná na najbližšiu možnú minútu - o čom Vám príde potvrdzovací e-mail - nie SMS). Ak mail nevidíte, pozrite aj do priečinka "spam". Verifikačný kód (aby sa niektorí snaživci nemohli prihlásiť viackrát) Vám príde SMSkou. V prípade problémov s rezerváciou nepíšte, prosíme Vás, komentáre na sociálne siete, ale rovno e-mail na Webmaster [at] Hviezdoslavov.sk. Dostavte sa, prosím, včas (t. j. 2-3 minúty vopred)! Objednaní budete na konkrétnu 1 minútu v rámci dňa.

Záujemcov o pretestovanie upozorňujeme, že, tak ako sa píše vyššie, v sobotu sa budú testovať VÝLUČNE len objednaní záujemcovia. Ak sa pokúsi prísť niekto bez objednávky,  je vysoko pravdepodobné, že nebude vybavený. V nedeľu stačí len prísť a dať sa otestovať.

Situáciu spred KD bude opäť naživo monitorovať náš kamerový systém, ktorý sa zapne v sobotu ráno o 7:00.

Zároveň tiež upozorňujeme, že parkovacie možnosti budú v blízkosti obecného úradu a kultúrneho domu značne obmedzené, a preto Vás prosíme, aby ste zvolili peší príchod (príp. bicykel a pod.). Dôrazne zároveň pripomíname a prosíme Vás, aby ste neprišli všetci naraz bez objednania v nedeľu ráno - v takom prípade vytváraniu radov naozaj nezabránime. Odporúčame sledovať našu textovú "Minútu po minúte", príp. živý videoprenos. Stáť v rade naozaj nie je potrebné. Šírme dobrú náladu a nie vírus! Testov by mal byť dostatok. Na mieste sa budú, samozrejme, nachádzať i príslušníci Ozbrojených síl SR a Policajného zboru SR.

 

 

Copyright © 2024 Šamorínčan