basket3

Šamorínčankám ušlo víťazstvo o vlások

4.3.2017, 20:22
Slávka Gáborová

Dobrá a napínavá hra. Fanúšikovia šamorínskeho basketbalu si mohli dnes podvečer užiť dobré športové divadlo. Naše hráčky síce tesne prehrali, na ihrisku však nechali všetky svoje sily.

Po nervóznych úvode sa naše dievčatá chytili a vyhrali prvú štvrtinu zápasu 15:6. Vo veľmi dobrom výkone pokračovali aj v druhej štvrtine, ktorú tiež vyhrali.

Tento famózny prvý polčas ich však stál príliš veľa síl a v tretej štvrtine akoby nastúpil iný, už fyzicky vyčerpaný tím. Za celých desať minúť sme dali len dva koše a prehrali sme ju v pomere 2:13!

Hodnú chvíľu sa zdalo, že o osude zápasu je už rozhodnuté. Strelecká smola pokračovala. Nádej na zvrat zápasu však nakoniec vzkriesila Timea Sujová a zdalo sa, že by sme si mohli vynútiť aspoň predĺženie.

Bohužiaľ, nepodarilo sa. Štvrtá štvrtina skončila strelecky nerozhodne 20.20.

Zápas sme prehrali o štyri body 64:68.

Za náš tím dala najviac bodov Tiema Sujová 20, Romana Vyňuchalová dala 13 bodov a pekne sa predviedla aj nová posila tímu Kanaďanka  Kalisha Keane, ktorá dala 12 bodov.