2024. máj. 8., szerda
Hajszál híján nyertek kosaras lányaink

2017.3.4. 20:22
Slávka Gáborová

Izgalmas, jó játék. Igazi sportcsemegében volt részük ma délután a somorjai kosárlabda rajongóknak. Igaz, hogy szoros küzdelem után játékosaink végül alul maradtak esélyesebb elenfelükkel szemben, de a szívüket is ott hagyták a pályán.

Az első negyedet ideges kezdés után a lányok 15:6 arányban megnyerték. A második negyedben folytatták kíváló teljesítményüket és szintén diadalmaskodtak. Sajnos az első félidő mintha sok erőt kivett volna a csajokból és a harmadik negyedre egy fizikailag kimerült csapat futott már ki, amit 2:13 arányban el is vesztettük, hisz tíz perc alatt csak két kosarat dobtunk. Már úgy nézett ki, hogy eldölt a meccs végkimenetele, de végül Suja Timi még izgalmassá tette a mérkőzés utolsó perceit és majdnem kiharcoltuk a hosszabbítást. Sajnos nem sikerült és a negyedik negyed 20:20-as döntetlennel zárult.  Végül csak négy pont különbséggel 64:68 arányban kikaptunk.

A somorjai csapat legjobb dobói: Suja Timea 20, Romana Vyňuchalová 13 pont és jól debutált a Kanadából érkezett Kalisha Keane is, aki szép játékkal 12 pontot szerzett.