Vo Hviezdoslavove začali s výstavbou novej cirkevnej základnej školy

Vo Hviezdoslavove začali s výstavbou novej cirkevnej základnej školy

Na stránkach obce sa uvádza:

Nové základné školy sa na Slovensku nestavajú každý deň. U nás však takýto deň práve prišiel…

Aj tí najnedočkavejší z Vás sa už v tejto chvíli môžu naozaj tešiť. Vo Hviezdoslavove (v lokalite Pažiť – v bezprostrednej blízkosti Materskej školy Hviezdoslavov) práve začala výstavba novej, krásnej, modernej základnej školy. Práve v týchto chvíľach, ako ste si už iste mnohí všimli, prebieha skrývka ornice a potrebné terénne práce a úpravy.

Na najväčšiu investíciu do vzdelania v histórii obce sa podujala v roku 2020 Rímsko-katolícka cirkev, resp. Bratislavská arcidiecéza, vďaka ktorej nasledujúce mesiace vo Hviezdoslavove vyrastie vôbec prvá slovenská cirkevná základná škola na Žitnom ostrove. Je vskutku obdivuhodné, že práve v týchto neľahkých časoch začne u nás rásť tento vskutku výnimočný projekt – nová, veľká základná škola – na ktorú sme mnoho rokov čakali a o ktorú sme mnoho rokov bojovali…

Slávnostné požehnanie základného kameňa novej ZŠ prebehne 2. augusta 2020 (v nedeľu). Hviezdoslavov navštívi arcibiskup – metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, ktorý bude od 10:30 hlavným celebrantom slávnostnej omše. Následne, zhruba o 11:30, sa presunieme k základnému kameňu na miesto výstavby.

Za príp. dočasné obmedzenia, zvýšenú prašnosť, resp. zvýšený hluk v nasledujúcom období sa Vám ospravedlňujeme a vopred Vám ďakujeme za porozumenie a súčinnosť.

Marek Lackovič

starosta

 

 

Diskusia