karate2

Úspešný rok šamorínskeho klubu Kyokushin Karate Oyama Dojo

6.12.2016, 08:18
Peter Gábor

Pre členov „Kyokushin Karate Oyama Dojo“ aj tento rok bol veľmi úspešný. Naši karatisti v posledných mesiacoch sa zúčastnili viacerých turnajov, z ktorých sa vrátili domov peknými výsledkami.

29-ho októbra sa naši mladí bojovníci zúčastnili majstrovstiev juniorov Maďarska MKSz Knockdown - Pohár XIX. Bushido , kde dokopy bojovalo až 430 súťažiacich z 28-ich klubov. Farby Šamorína obhajovali 6 karatisti a domov sa vrátili s jedným striebrom a s troma bronzovými medailami. Horváth Berta – 2. miesto, Baráth Krisztián – 3. miesto, Szelle Zoltán – 3. miesto a Vígh Levente – 3. miesto.

Začiatkom novembra vo Váci sa konal Pohár III. Hinomoto IBK. Na týchto pretekoch však 240 zúčastneních športovcov si mohli vyskúšať svoje schopnosti nielen v bojoch, čiže v kumite ale i v súťažiach kata. Práve v tejto disciplíne Erik Kalina získal krásne tretie miesto. V kumite sme získali dve cenné kovy a to Baráth Krisztián striebro a Bódis Gergely bronz.

O týždeň na to sa mužstvo zúčastnilo na poslednej súťaži tohto roka, na Pohári I. Zengos Kyos, ktorý sa konal v Balatonlelle. Na tomto turnaji obaja naši karatisti získali úspešne umiestnenia a to Bódis Gergely – 2. miesto a Horváth Berta – 3. miesto.

Vedenie klubu „Kyokushin Karate Oyama Dojo” blahoželá všetkým zúčastnením súťažiacim a praje veľa síl do ďalšej úspešnej prípravy pre budúci rok.

Vedenie klubu srdečne víta a očakáva ďalších záujemcov v nových priestoroch každý utorok a vo štvrtok od 17.00 h do 20.00 h na Hlavnej ulici v suteréne banky ČSOB. Prihlásiť sa môžte na telefonnom čísle: 0905 521 620 u senpai Mgr. Lajosa Bódisa.