U15: Titul majstra spečatený proti dievčatám Slovanu

15.6.2017, 14:22
Ladislav Both
Tibor Öry

Starší žiaci ŠTK v nedeľu spečatili prvé miesto v bratislavskej žiackej lige a zaručili si postup do II. ligy.

PFA ŠTK Šamorín U15 - ŠK Slovan Bratislava C U15 14:1 (5:0)

Šamorínčania potvrdili úlohu jednoznačného favorita a v tomto stretnutí viedli už od prvej minúty, v ktorej sa presadil Grünfeld. V 8. minúte premenil pokutový kop Puha. V prvom polčase sa presadil ešte aj Vojtech Bokor a ďalšími dvoma gólmi sa zaskvel Grünfeld, ktorý skompletizoval hetrik.

Do kabín sa išlo za stavu 5:0 a nikto nemohol pochybovať o majstrovi súťaže. V druhom dejstve sa postupne presadili aj ďalší hráči ŠTK, Šinkovič, Kohút, Ladislav Botló a Nyári. Gól sa podarilo streliť aj druhému brankárovi Janikovicsovi, ktorý vystriedal stredopoliara Puhu.

Najviac sa ale v dueli proti slovanistickým dievčatám darilo Bokorovi, ktorý v priebehu druhého polčasu pridal k jednému gólu ďalšie štyri. Za stavu 9:0 pre domácich sa podarilo aj Slovanu streliť čestný gól. Nakoniec stretnutie skončilo rozdielom 13tich gólov a Šamorínčania mohli oslavovať veľký úspech.

Vďaka nedelňajšej kanonáde prekonali šamorínski žiaci hranicu 200 strelených gólov. V poslednom kole čaká na ŠTK najnáročnejší súper, druhý tím Vajnor. Tie už Šamorín bodovo dobehnúť nemôžu, ak však vo zvyšných dvoch stretnutiach získajú plný počet bodov, výsledný náskok ŠTK sa zmenší na jeden bod. Naši chalani ale toto posledné stretnutie určite nepodcenia a zabojujú o tri body. Šláger posledného kola sa odohrá v nedeľu o 11:00 vo Vajnoroch.

Zostava ŠTK: Barok - Škoda (39. Pósvay), A. Botló, Kohút, Bokor - Nyári, Didek, Šinkovič (41. Jakúbek), Grünfeld, Puha (50. Janikovics) - L. Botló

Góly ŠTK: Bokor 5, Grünfeld 3, Kohút, Šinkovič, Nyári, L. Botló, Puha, Janikovics

Žlté karty ŠTK: Grünfeld

Tomáš Kállay, tréner ŠTK: "Zápas sme zvládli tak ako som od chalanov očakával. Od prvej minúty nič nenechali na náhodu a do posledného kroku k titulu dali všetko čo sme si v kabíne pred zápasom povedali. Začali sme z ostra a v krátkej dobe sme skórovali a rozhodli o priebehu zápasu. Od tej chvíle už nebolo pochýb, že budeme po zápase oslavovať. Chalani si nielen z chuti zastrieľali ale aj zahrali futbal, čomu dopomohol aj súper. Musím pochváliť dievčatá, že aj napriek nepriaznivému stavu hrali až do konca. Týmto víťazstvom sa pre nás majstrovské zápasy nekončia, do Vajnor cestujeme s cieľom neprehrať a dokončiť reprezentáciu klubu a mesta Šamorín tak ako sa patrí."