ŠTK sa po víťazstve priblížil čelu

20.3.2017, 06:40
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V 21. kole druhej ligy-západ porazil ŠTK Šamorín na vlastnom ihrisku ŠK Svätý Jur 4:0.

Slabšie tempo z úvodu pretrhol až individuálnou akciou po polhodine hry Luquinhas, ktorý prešiel cez troch obrancov a takmer z 20 metrov umiestnil strelou po zemi loptu k pravej tyči súperovho brankára. V 35. minúte nevyužil Peu závar pred bránou súpera, preto šli oba celky do kabín za stavu 1:0.

V polčase sa snažil ŠTK oživiť hru striedaniami. V 60. minúte vyslal Marlon Luquinhasa do krídelného úniku a ten po sóle od poliacej čiary pridal svoj druh gól v zápase.

V 65. minúte Peu obišiel dvoch obrancov , vyslal po krídle Pančíka, no jeho strieľanú prihrávku viacero dobiehajúcich Šamorínčanov minulo o centimetre.

V 70. minúte striedal Luquinhasa Mezovský a o dve minúty to bol práve tento hráč, kto zvýšil vedenie ŠTK na tri góly. O tri minúty neskôr si Peu vypýtal faul tesne za hranicou šestnástky a následný priamy kop sám premenil.Populárny Mezo bol blízko gólu v 82. minúte, pohľadná akcia zakončená strelou však gól nepriniesla, a tak ŠTK porazil Svätý Jur v pomere 4:0.

„Určite sme nečakali jednoduchý zápas, čo potvrdila aj prvá polhodina zápasu. Výbornými individuálnymi akciami sme si vypracovali náskok. V polčase sme sa snažili dať tímu ďalší impulz, čo sa nám podarilo a zápas sme definitívne zlomili. Víťazstvo i spôsob výhry nás môže nakopnúť k ďalším zápasom,“ veril po zápase Mika Lonnstrom, hlavný tréner ŠTK Šamorín.

V poslednom zápase základnej časti cestuje ŠTK do Skalice, ktorá momentálne vedie ligu s trojbodovým náskokom na ŠTK. Zápas sa odohrá takisto v nedeľu, o 15:30.