STK Fluminense Šamorín – Slavoj Trebišov 2:0

22.7.2018, 08:18
Jakub Mihalik
Tomas Castellani Art

Úvodné kolo druholigovej súťaže Šamorínčania zvládli a pripísali si tri body po dvojgólovom víťazstve.

Prvý polčas bol v réžii domácich, ktorý svoju územnú prevahu pretavili aj v gólovú radosť v 25. minúte. Euller vtipným pasom našiel ďalšieho novica Lukáša Hrušku, ktorý umne preloboval súperovho brankára. STK sa ani po strelenom góle nestiahlo a naďalej dominovalo na lopte. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, no ich štandardné situácie bravúrne vychytal Hajdúch. Záverečná polhodina sa dohrávala v obrovskej búrke, ktorá komplikovala vôľu hrať atraktívny futbal. Hráči STK pevnou defenzívou odolávali a v závere ešte prikrášlili víťazstvo, keď Roman Sabler využil zaváhanie brankára a po kľučke dával do prázdnej brány. “Vždy je skvelé odštartovať sezónu víťazstvom, a v tomto prípade je to ešte cennejšie. Hrali sme výborne v prvom polčase, kontrolovali sme hru. V druhom polčase odchádzali sily, čo sme očakávali, keďže dlhšie neboli v súťažnom tempe. Hráči však vydali zo seba všetko, na ihrisku bojovali, boli skvelí, preto si víťazstvo zaslúžili,” komentoval tréner Gustavo Leal po zápase.

V ďalšom kole zavítame na pôdu Liptovského Mikuláša, kde odohráme zápas v sobotu, 28. Júla o 17:30.

STK Fluminense Šamorín – Slavoj Trebišov 2:0 (1:0)

Góly: 25. Hruška, 83. Sabler

Žlté karty: Pončák, Mezovský – begala

Rozhodoval: Anton Ihring

Počet divákov: 330

Zostava STK: Hajdúch – Pittner, Pončák, Štrbák, FUjak – Mezovský, Šmehyl (79. John), Guilherme – Euller (70. Almaský), Sabler, Hruška (83. Jánošík),