IMG-20170422-WA0000

ŠBK Šamorín mladšie mini postupujú na Majstrovstvá Slovenska

24.4.2017, 06:02
Ľubica Jančoková

V sobotu naše basketbalistky mladšie mini (roč. 2006 a mladšie) zvládli posledný ligový zápas odvetnej časti  proti najväčším  súperkám z BK AŠK Slávia Trnava. Na palubovke hosťujúceho družstva dosiahli v zápase 5x5 cenné víťazstvo 36:33 (polčas 18:13, štvrtiny 0:7, 18:6, 10:12, 8:8).

Prvé minúty zápasu lepšie zvládli hráčky Trnavy, našim dievčatám sa nedarilo vnikať do preplnenej šestky a pri strelách z diaľky nie a nie padnúť kôš do súperovho koša. V druhej štvrtine však zaskočili súperky získanými loptami  v obrane a úspešne zakončenými protiútokmi.

V ďalšom vývoji zápasu rovnocenne bojovali hráčky na oboch stranách, ale naše dievčatá si už svoje vedenie nenechali zobrať a tlak súperiek zvládli.

V zápase bodovali hráčky: Anka Lelkes 12 bodov, Tamarka Tóthová, Barbara Fenesová, Lenka Jančoková a Tilda Slama po 4 body, Veronika Tátošová, Sofia  Soóky, Dominika Dorková a Rebeka Ládiová po 2 body. Pochváliť však treba všetky hráčky za bojovnosť a teamovú prácu.

Nesmieme zabudnúť ani na veľkú podporu zo strany rodičov, ktorí s nami cestovali na zápasy a tento krát nezabudli priviezť aj bubon, a tak svojím skandovaním prekonali aj povestných trnavských fanúšikov.

V poslednom zápase 3x3 naše dievčatá utrpeli prvú tesnú prehru 9:11 v sezóne, ale v zápasoch dostali šancu si zahrať všetky naše hráčky.

V konečnom hodnotení všetkých odohratých zápasov západnej časti súťaže mladšie mini sa ŠBK Šamorín umiestnil v zápasoch 5x5 na 1. mieste tabuľky, v zápasoch 3x3 suverénne tiež na 1. mieste.

Najbližší mesiac nás čakajú dva zápasy play – off opäť proti súperkám z Trnavy a vo finále sezóny 2016/2017 v termíne  2.-4.6.2017 účasť na Majstrovstvách Slovenska, kde sa stretne 6 najlepších družstiev SR. Držte nám palce!