Šamorínski futbalisti medzi šestnástkou najlepších

11.10.2018, 08:28
Jakub Mihálik
Tibor Őry

Historická púť STK v Slovnaft Cupe pokračuje! Po stredajšom víťazstve na pôde Považskej Bystrice je šamorínsky tím už medzi šestnástkou najlepších.

Víťazstvo sa nerodilo ľahko. Po polhodine mal prvú veľkú šancu Pato, ktorému hlavou narazil Sabler, brazílsky kanonier však z uhla brankára neprestrelil. O dve minúty nato po nedôraze brankára Pata zastavil už len osamotený obranca na bránkovej čiare. Šamorínsky tím mal výraznú prevahu v medzihre, no v zakončení chýbal dôraz. Až takmer po 70 minútach prelomil súperovu obranu Pato, ktorý unikol stredom ihriska a sám pred brankárom nezaváhal. Zakrátko mohol pridať aj druhý gól, keď po krásnom sóle cez šiestich súperov sa dostal aj k zakončeniu, no tiesnený neskóroval. Po Almaského úniku po krídle osamoteného Sablera šanca prekvapila, a keď ani domáci z dvoch záverečných náznakov neskórovali, STK vyhral najtesnejším výsledkom 0:1.

“Nebol to z našej strany najvydarenejší zápas, no dôležité je, že sme vyhrali. Ešte pred niekoľkými týždňami sme mali zápasy, v ktorých sme hrali krásne a nedokázali sme vyhrať, preto teší, že momentálne vieme vyhrať, aj keď nám stretnutie nevyjde podľa predstáv. Sme v osemfinále a chceme ísť ešte ďalej,” po výhre komentoval Gustavo Leal. Vo štvrtok sa budú oči fanúšikov upierať na žreb osemfinále, v ktorom si tréner STK súpera nevyberá. “V pohári máme veľké ambície a kto chce dôjsť až tam, kde my, si súpera nemôže vyberať,” dodal Gustavo Leal.

MŠK Považská Bystrica – STK Fluminense Šamorín 0:1 (0:0)

Gól: 69. Matheus Pato

Žlté karty: Borovička, M. Zavadzan, J. Zavadzan, Valient – Marić-Bjekić,Matheus Pato, Pončák, Štrbák

Rozhodoval: Rastislav Jurenka

Zostava STK: Hajdúch – Marić-Bjekić, Pončák, Štrbák, Čunta – Mezovský (62. Németh), Šmehyl, Matheus Pato (82. Fujak) – Hruška (60. Pančík), Sabler, Almaský