sobota, 27. apr. 2024
Šamorínske dievčatá na druhom mieste

3.2.2017, 09:32
Anna Molnárová

V ďalšom kole slovenskej basketbalovej ligy odohrali mladé šamorínske basketbalistky dva zápasy v Ivánke pri Dunaji.

Na začiatku prvého zápasu bodovali naše dievčatá, ich náskok postupne rástol a na konci prvého polčasu už viedli 24:16.

Po prestávke však súperky dokázali kontrovať a v dramatickom závere prvého stretnutia tesne prehrali 41:39.

V druhom zápase šamorínske staršie mini potvrdilo kvalitu, dievčatá predviedli peknú hru a jednoznačne zvíťazili nad Ivánkou 59:29.

Najúspešnejšie hráčky:

1. zápas: Molnárová Anna Laura 21 bodov, Čierňavová Tereza 6 bodov, Tilda Slama 3 body.
  2. zápas: Molnárová Anna Laura 17 bodov, Daniela Lichnerová 10 bodov, Lenka Jančoková 7 bodov.

Momentálne sú šamorínske staršie mini na druhom mieste v tabuľke Západ. Ak chceme postúpiť na majstrovstvá Slovenska, nezostáva nič iné, len vyhrať ďalšie zápasy.

Prosím, povzbudzujme naše dievčatá na domácej palubovke. Už 11. februára 2017 odohrajú zápas s MBK Stará Turá, 8. apríla s BKM Junior UKF Nitra a 13. mája s Piešťanskými Čajočkami.