18.2.2017, 15:44
Jakub Mihálik
Tibor Őry

Tím ŠTK Šamorín porazil na súperovom ihrisku Galantu 1:3.

Predposledný zápas v rámci zimnej prípravy priniesol pre tím ŠTK Šamorín piatu výhru zo šiestich zápasov, keď v sobotu v Galante porazil domáci Slovan 1:3.

V prvom polčase otvoril skóre Luquinhas, čo prinieslo hosťujúcemu tímu potrebnú hernú istotu. Krátko po prestávke prišla dvojminútovka, v ktorej sa presadili Mezovský a najlepší strelec v príprave, Peu, čo domáci tím definitívne zlomilo. V závere Galanta znížila na 1:3, no ŠTK si už výhru nenechal ujsť.

„Z našej strany to bol dominantný výkon, v druhom polčase sme súpera jednoznačne predčili, aj vďaka dobrej fyzickej pripravenosti. Aj vďaka tomu sme si mohli v druhej časti hry vyskúšať nejaké taktické novinky, na ktoré chceme nadviazať aj v ďalšom priebehu prípravy,“ povedal po zápase hlavný tréner ŠTK, Mika Lonnstrom.

Najbližší a posledný zápas v rámci prípravy čaká na ŠTK Šamorín v sobotu 25. februára o 13.30 hod., keď sa stretne s Púchovom.

Už v nedeľu 5. marca znovu odštartuje program druhej ligy, keď sa ŠTK predstaví o 10.30 hod. na ihrisku Spartaku Trnava.