45791

Prehrávali o 17 bodov, no naše dievčatá vyhrali

12.10.2017, 10:16
Bystricoviny.sk, vg

Šamorínske basketbalistky dohrávali v stredu večer v meste pod Urpínom zápas prvého kola aktuálnej extraligovej sezóny 2017/2018 s tímom ŠKP 08 Banská Bystrica. Banskobystričanky nad naším tímom dlho viedli. Naše dievčatá však dokázali zvrátiť zápas vo svoj prospech.

V prvej minúte išli do vedenia Šamorínčanky, stav bol 0:5, neskôr 2:7 či 4:10. V závere úvodnej desaťminútovky sa však stav zápasu už zmenil v náš neprospech.  V druhej štvrtine zápasu bankobystričanky zápas ovládli. Šamorínčanky dali za päť minút iba jeden kôš a prvý polčas sa skončil 31:24.

Po prestávke pokračovali Banskobystričanky v dobrej hre a v tejto častí zápasu už viedli o 17 bodov. Potom prišiel zlom a naše dievčatá začali náskok znižovať. Banskobystričanky viedli aj v poslednej desaťminútovke, ale naše dievčatá začali hrať v závere zónovú obranu, na ktorú súperky našťastie nedokázali zareagovať. Na palubovke boli naše najskúsenejšie hráčky. Naša Slezáriková dala dve dvojky a vyrovnala na 59:59 a tridsať sekúnd pred koncom po trojkovom zásahu otočila výsledok na 59:62 a náš tím ho aj udržal.

Fakty o zápase:

BK ŠKP 08 Banská BystricaŠBK Šamorín 59:62 (15:14, 31:24, 46:38)

Štvrtiny: 15:14, 16:10, 15:14, 13:24. TH: 4/4 – 10/7. Fauly: 11 – 10. Trojky: 7 – 7. Rozhodovali: Tomašovič, Turček a Čurila. Diváci: 150.

ŠKP 08: Ozdincová 9/3/, Števulová 0, Jassová 6, Jelenčíková 19/1/, Piperková 4, (Kozáková 4 (9 dosk.), van Dalen 13/3/, Lukačiková 4).

Najviac bodov Šamorín: Slezáriková a Marcová po 14, Beronjaová a Hašková po 13.

Hlas po zápase:

Timea Sujová, asistentka trénera Šamorína: „Už tretí zápas máme za sebou v úzkej rotácii hráčok.  Je nás päť plus štyri mladé, ktoré nie sú na toľko použiteľné, ako by sme chceli. Prvý polčas sme sa trošku trápili. V obrane nám to nefungovalo a domácim padli aj šťastné strely. A to nielen v prvom, ale potom i v druhom polčase. Videli sme v závere, že domáce hráčky už nevládzu, mali tam aj fauly, tak sme skúsili postaviť zónu a vďaka nej sme stiahli náskok Bystričaniek a napokon zvíťazili. Máme skúsené družstvo, zbadali sme, že dievčatá z Bystrice majú so zónou problém, čo sme náležite využili.“