O nás

Internetové noviny Šamorínčan vznikli 24. októbra 2012 a veľmi rýchlo sa stali neodmysliteľnou súčasťou života nášho mesta. Ľudia sa prirodzene zaujímajú o dianie okolo seba a najmä, ak sa to týka komunity, v ktorej žijú.

Noviny Šamorínčan prinášajú každý deň nové a nové príbehy zo života nášho mesta a jeho okolia. A aj preto sa pomerne rýchlo etablovali a stali rešpektovaným lokálnym médiom.

Publikovanie správ sa začalo najskôr na dobrovoľnej báze, neskôr sa však ukázalo, že v meste sa deje toľko vecí, že si to vyžaduje istú profesionalizáciu.

Šamorínčan sa tak dostal do istého medziobdobia, ktoré nebolo finančne veľmi stabilné a perspektívne, no vydavatelia Vladimír a Peter Gáborovci stále verili, že táto práca má zmysel.

K významnému medzníku v živote Šamorínčana došlo 1. mája 2016, keď stránka dostala úplne nový profesionálny výzor ako aj technické prevedenie.

Táto zmena bolo možná len vďaka finančnej podpore Šamorínčana Jana Micanka. Realizácie nového webu sa následne zhostili ďalší Šamorínčania – grafička Slávka Bulíková a web dizajnér a programátor Peter Haluska. Myslím si, že odviedli veľký kus práce a nový web Šamorínčan je veľmi pekný a funkčný.

K pozitívnej zmene prispela aj podpora rodiny Czuczovcov, ktorá sponzoruje prekladanie správ do maďarského jazyka. Tejto úlohy sa zhostil Robert Jurányi.

Vydavatelia v tejto súvislosti dúfajú, že nový web pomôže stabilizovať ekonomiku projektu a naštartovať jeho ďalší rozvoj.