foto2

Mladšie mini zdolali Piešťanské čajočky

13.2.2017, 10:50
Ľubica Jančoková

V nedeľňajšom prvoligovom basketbalovom zápase na palubovke Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch nastúpilo naše najmladšie družstvo ŠBK Šamorín proti domácim Piešťanským čajočkám.

Naše dievčatá v dramatickom zápase 5x5 bojovali proti posilnenému družstvu domácich a napriek nie veľmi lichotivému výkonu rozhodcov  výrazne bodovali najmä v druhej a štvrtej štvrtine zápasu.

K celkovému víťazstvu 50:35, stav po štvrtinách 8:11, 18:5, 6:15 a 18:4, prispeli hráčky Tilda Slama so 16 bodmi, Sofia Soóky s 10 bodmi, ďalej s 6 bodmi Anka Lelkes, Dominika Dorková a Lenka Jančoková, Barbara Fenes  s 4 bodmi a Tamarka Tóthová s 2 bodmi.

Mladšie mini sa v celkovom hodnotení súťaže držia stále na najvyššej priečke.

Priebežná tabuľka súťaže Mladšie mini Západ 5x5 po 7 kole:
Por.DružstvoPoč. záp.VíťazstváPrehryDalDostalBody
1.ŠBK Šamorín76138221713
2.BK AŠK Slávia Trnava76135022613
3.Piešťanské čajočky7162113348
4.MBK Stará Turá7162023688

Zápas pokračoval hrami 3x3, kde naše družstvo opäť predviedlo kvalitný výkon a zdolalo súperky 14:6.

Vďaka víťazstvu si dievčatá udržujú suverénne víťazstvo aj v priebežnej tabuľke.

Priebežná tabuľka súťaže Mladšie mini Západ 3x3 po 7 kole: