Somorjai győzelem a kiesési rangadón

2017.11.19. 09:53
Szilvássy József
Őry Tibor

Nagyobb akarásának köszönhetően tartotta oitthon az STK Fluminense Somorja a fontos három bajnoki pontot a KFC Komárom ellen, a II.labdarúgóliga 17.fordulójában. (3:0)

Kezdetben Mika Lönnström, a hazaiak edzője keltette a legnagyobb figyelmet és derültséget, mert rövid nadrágban, zokni nélkül, teniszcipőben ült le a cserepadra. „Biztos még ezt a napsütéses, de mégis csak novemberi időt is a finnországi nyárnak érezheti“ -- vélekedett az egyik hazai néző. Aki később a vendégszurkolók egyikével keveredett csípős szópárbajba, ami egy ideig sokak számára érdekesebb volt, mint a pályán csordogáló játék. Ahol mindkét csapat óvatosan, biztonságos labdajáratással kezdett. A somorjaiak némi mezőnyfölényt harcoltak ki, de csupán néhány erőtlen és pontatlan lövésig jutottak. Aztán a 23.percben a támadásra forduló vendégek a középpályán elveszítették a labdát, amelyre Wisney lecsapott, Pančíkot indította, aki elviharzott a jobb szélen, pontos beadását pedig Ferdinando Neto a hálóba vágta -- 1:0. Továbbra sem változott a játék képe, egészen a 37.percig, amikor váratlanul paprikás lett a hangulat.Horváth Csaba szerelése a komáromi játékosról cserepadja előtt pattant az oldalvonalon túlra. A partjelző tévesen vendég bedobást mutatott, amit a hazaiak védője nem vett észre és a labdáért futott, miközben ellökte a játékszerért lehajló ellenfelét. Erre felugrottak a bevetésre váró társai. Vlade Tomáš, a cserekapus  volt a legvehemensebb, mert megütötte Horváthot, ezért piros lapot kapott, a hazai középhátvéd pedig sárgát. A pályán kívüli dulakodásban mások is részt vettek, de ők megúszták böntetés nélkül.

Szünet után valamivel gyorsabb, olykor izgalmasabb lett a mérkőzés, mert a komáromiak éledezni kezdtek. Többször eljutottak az eredmény megtartására berendezkedő somorjaiak kapujáig. Militosyan a 54.percben akár egyenlíthetett volna, de rosszul eltalált lövését, Rožník magabiztosan szedte fel. Egy ideig úgy tűnt, hogy szoros lesz a hajrá, de aztán a csereként beállt Fuják a 81.percben jól helyezkedett és a jobbról érkező beadást a kimozduló komáromi hálóőr melltt a kapuba gurított --2:0. Nem sokkal később a nagy kedvvel és szombaton eredményesen is szereplő Ferninando Neto adta meg a kegyelemdöfést a hervadozó „violáknak.“