Meddig tart a brazilok türelme?

2017.9.11. 07:55
Szilvássy József
Őry Tibor

Harmatgyenge teljesítmény után újabb három pontot veszített a somorjai csapat Szereden, a II.labdarúgóliga 7.fordulójában. Jelenleg egyetlen győzelemmel és már hat vereséggel pironkodhatunk a táblázat utolsó helyén.

A mérkőzés első negyed órájában unalmas labdázgatás zajlott a pályán, a vendéglátók óvatosan kivártak, a somorjaiak pedig hátul adogattak, félpályáról is többször haza passzolták a labdát támadás helyett. Már ásítozni kezdtek a nézők, amikor Loduha hosszú indítására Rožník feleslegesen futott ki egészen a tizenhatosig, amivel megzavarta a fejelni készülő Horváth Csabát. Végül egyikük sem érte el a labdát, amelyet a szemfüles Morong az üres kapuba gurított. Ilyen szinten ritkán látható potyagólt kaptunk... 1:0. Nem sokkal ezután a kapura törő Juliaót felvágták, a jogosan megítélt büntetőt Šmehyl gyengén lőtte meg, szerencsénkre a kapusról kipattanó labda elé került, és a hálóba lőtte -- 1:1.

Szünet után teljesen beszorultunk, fél órán át szinte át sem jutottunk a félpályán. Egy ideig sikeresen védekeztünk, de aztán újabb kezdetleges védelmi hiba eldöntötte a meccset. Bő tíz perccel a vége előtt Loduha szabadrúgását követően a teljesen üresen hagyott Morong a kapuba fejelte -- 2:1. Ezután igyekeztünk támadni, de valamirevaló helyzetet sem sikerült teremteni.

Zsinórban elszenvedett hat vereség után, de még inkább a kiábrándító játék miatt végre léphetnének a brazil tulajdonosok, mert Mika Lönnströmről kiderült, hogy szakértelme nem felel meg a követelményeknek és elvárásainknak. Igaz, hogy Králik, Pončák és Ozogány sérült, miként az is, hogy hiányzik az eltávozott Ágh és Záhumenský, továbbá az újonnan érkezett brazilok sem képesek helyettesíteni Maximininanót és főleg Peut. Ám  ezek a tények sem jelenthetnek mentséget az elképzelés nélkül, erőnléti gondokkal küszködő játékosaink vérszegény teljesítményére. Legközelebbui bajnoki mérkőzésen már pénteken, szeptember 15-én az élvonalban tanyázó kassai Lokit fogadjuk a pomléi stadionban. Előtte szerdán a Slovnaft Kupa 3.fordulójában Borčicén lépünk pályára. Értesüléseink szerint az ificsapattal...

ŠKF Sereď -- ŠTK Fluminense Šamorín 2:1 (1:1)

Szered, városi stadion, 450 néző, játékvezető: Straka

Góllövők: 31.és 78.Morong -- 36.Šmehýl

Sárga lapok:  Ventúra, Morong, Mečiar, Michalík, Ružinský – Igor Juliao, Šmehyl, Rožník, Nascimento, Breno, Mezovský, Fernando Neto

Felállítások:

Szered: Ružinský -  Mečiar,Laura (66.Vesić),Milunović, Loduha, Pankarićan, Morong(82.Mészáros Ádám), Michalík, Richnák (54.Bilas),Ventúra, DjibyBa

Somorja: Rožník – Breno, Horváth, Štrbák, Marić – Nascimento, Šmehyl (70. Sabler), Igor Juliao – Pančík (55. Fujak), Mezovský (80. Leonel), Fernando Neto