Horváth Csaba megálljt parancsolt a Garam mentieknek

2017.10.6. 19:48
Szilvássy József
Őry Tibor

Négy hazai mérkőzésen nem kapott gólt a Pohronie együttese. A II.labdarúgóliga 11.fordulójában még több mint egy félidőn át őrizték odahaza ezt a sorozatukat, amelynek aztán Horváth Csaba vetett véget.

Szakadó esőben, mély talajú pályán játszotta csapatunk újabb bajnoki mérkőzését a szépen felújított városi stadionban, Garamszentkereszten. Pénteken kora este, villanyfényben. Bátran kezdtünk, negyed órán át a hazaiak alig jutottak át a félpályán. Gólhelyzetet azonban ekkor még nem sikerült kidolgoznunk. Aztán kiegyenlítetté vált a játék, mindkét oldalon a kapusok jeleskedtek. Főleg az egykor Somorján is megfordult Pelegríni lövései jelentettek veszélyt a csúszós talajon. Hajdúch azonban kitűnően védett. A 34. percben Šmehyl ütközött a tizenhatoson belül Noskóval, aki nagyot esett, mire a játékvezető büntetőt ítélt. Frimmel nem hibázott -- 1:0.

Újra a mieink kerültek mezőnyfölénybe, és már a szünet előtt egyenlíthettünk volna, de Neto közeli lövését a hazai kapus nagy bravúrral ütötte ki. Folytatódott a mezőnyfölényünk a II.félidőben is, amikor Vávra akciója után Horváth Csaba közelről a hálóba pofozta az egyik védőről kipattant labdát --1:1. A 68.percben Breno lövését Paraj a gólvonalról vágta ki. Ezután a  Garam mentiek a győztes találatra törekvő csallóköziek ellen egyre gyakrabban durváskodtak, amit a bíró néha sárga lappal büntetett, többször viszont elnéző volt. A 74.percben gyors ellentámadást követően Pavúk került ziccerbe, de közelről mellé durrantott. Tíz perccel később Neto egyedül tört kapura, de a tizenhatos előtt felrúgták, a szabadrúgásunk pedig lepattant a sorfalról. A somorjaiak végig lelkesen és jól játszottak, némi szerencsével győzhettünk is volna, de az egy pont is értékes idegenből. Legközelebb, október 14-én, szombaton, a Pomléban az iglói csapat ellen játszunk.