Fölényes somorjai győzelen az Inter ellen

2018.10.22. 02:30
Szilvássy József
Őry Tibor

A II.labdarúgó liga 14.fordulójában az STK Fluminense Somorja a vártnál nagyobb arányban, 5:1-re győzte le az Inter Bratislava csapatát.

Villámrajtot vett a hazai gárda, amely már a 2.percben megszerezte a vezetést. A bombaformában játszó Matheus Pato lefutotta az egész védelmet és magabiztosan lőtte ki a jobb alsó sarkot -- 1:0. Még fel sem ocsudtak a vendégeka  kezdeti sokkból, amikor  újabb érte őket.Ezúttal Knotek beadását  az őrizetlenül hagyott Štrbák terelte be közelről a hűlóba -- 2:0. Röviddel ezután az előre törő Čuntát felvágták jóval a tizenhatoson belül, de a fiatal Micheľ hátékvezető szemet hunyt a nyilvánvaló szabálytalanság felett. Ám az első fél óra végén már nem volt ennyire könyörületes az Interrel semben: miután Štrba elkaszálta az egyedül kapura törő Metheus Patót, már büntetőt ítélt, amelyet a sértett értékesített -- 3:0. Ezzel a találatával végleg  elnémította a kedvenceiket  sportszerűen biztató pozsonyi szurkolóit, akik különbusszal, gépkocsikkal érkeztek a helyszínre. Csak Miroslav Jantek maradt hangos, aki edzőtől eléggé szokatlan, válogatott jelzőkkel ordibálta le védenceit, holott a mezőnyben ügyesen kombináltak, viszont  gólhelyzetig csak egyszer jutottak el, amit Rožník hatástaalanított.

Szünet után sem lazítottak a somorjaiak. Különösen Matheus Pato villogott, aki az 51.percben mesterhármast ért el. Látványos támadás végén közelről belsőzte a labdát a kapuba-- 4:0. Negyed órával később Čunta adta meg az ellenfélnek a kegyelemdöfést , amikor a ziccerig kijátszott támadásvégén iratkozott fel a góllövők listájára -- 5:0. A tavaly Nyitráról igazolt balhátvéd zsinórban immár a harmadik bajnoki mérkőzésen volt eredményes. Mindenképpen a vendégek dícséretére válik, hogy még ezután is igyekeztek legalább kozmetikázni az eredményen, ami sikerült is nekik. Nyolc perccel a hármas sípszó előtt Baldovskský    révén szerezték meg becsületgóljukat.

A szokatlan időpont és a korai kezdés ellenére a somorjai átlaghoz képest szép számú nézőseteg gyors, gólgazdag és színvonalas mérkőzésnek tapsolhatott, amelyen az Inter nem játszott annyira alárendelt szerepet, ahogy eredmény sugallja. Ugyanakkor meglehetősen szellősen védekeztek, nen terték le a területeket, amit a hazaiak a nagy kedvvel játszó brazil gólvágó vezérletével kellőképpen kihasználtak.