13.5.2018, 20:10
Jakub Mihalik
Tibor Őry

Predposledné kolo prinieslo vysokú prehru STK na pôde Popradu v pomere 4:0.

Vrátené aj s úrokmi. Jesennú prehru na šamorínskej pôde v pomere 0:3 v nedeľu popradský tím vrátil STK a pridal jeden gól navyše. Úvodná polhodina duelu bola vyrovnaná, pričom šamorínsky tím sa dostal do náznakov šancí. V 35. minúte však domáci otvorili skóre a o tri minúty neskôr kanonier Šesták pridal druhý presný zásah. Šamorínskym hráčom nevyšiel ani vstup do druhého polčasu a po troch minútach bolo už 3:0. Po hodine hry rozhodca odpískal diskutabilnú penaltu, po ktorej domáci zvýšili na rozdiel štyroch gólov. Zvyšok stretnutia sa tak už len dohrával. „Dnes to nebol náš deň. Bol to náročný zápas, náročný súper a nás tento duel nezastihol v najlepšom rozpoložení. Našťastie nám zahrali do karáť ostatné výsledky, a tak nás táto prehra nestála postavenie v tabuľke. Musíme si však doma upratať a zakončiť sezónu na vlastnej pôde víťazstvom,“ komentoval po zápase Gustavo Leal. Tohtosezónna ouvertúra nás čaká v zmenenom termíne, v sobotu o 17:00 na domácej pôde proti tabuľkovému susedovi, Interu Bratislava.

FK Poprad – STK Fluminense Šamorín 4:0 (2:0)

Góly: 35. Maťaš, 38. a 61. Šesták (11 m), 48. Zošák

Žlté karty: Zošák, Hric, Medak, Horváth – Fernando Neto, Šmehyl, Pončák, Pančík, Sabler

Rozhodoval: Peter Cvengroš

Zostava STK: Rožník – Pančík (70. Ágh) , Pončák, Štrbák, Fujak – Mezovský – Šmehyl (70. Nascimento), Bernardo – Evanilson, Sabler, Fernando Neto